זיהינו שאתם משתמשים בחוסם מודעות, ההודעה הזו בשבילכם

גילינו שאתם משתמשים ב- AdBlock Plus או בתוכנת חסימת מודעות אחרת שמונעת טעינה מלאה של העמוד.

השירות שלנו הוא בחינם לגמרי. על מנת להמשיך ולהפעיל את אתר החדשות כפי שעשינו בעשור האחרון אנו משתמשים בהצגת פרסומות.

אם אתם אוהבים את החדשות שלנו זה המעט שתוכלו לעשות בכדי להביע את הערכתם. נודה לשיתוף פעולה.

אנא הוסיפו את mivzaklive.co.il לרשימת ההיתרים בתוכנה החוסמת את המודעות שלנו או השביתו את תוכנת חסימת המודעות.

×

עסק המספק מזון למאות מעונות יום וגנים בארץ נמצא במצב תברואתי חמור

משרד הבריאות הוציא לפני זמן קצר (חמישי) צו סגירה מנהלי למחסן המזון “שלח יזמות בע”מ”, הממוקם ברחוב היוצק 6, באזור התעשייה בלובנד, בחיפה.

על פי הצו שהוצא על ידי פרופ’ שמואל רשפון רופא המחוז, בביקורת שערכו אתמול (19/07/17) מפקחי לשכת הבריאות המחוזית חיפה ווטרינר עירית חיפה נמצאו ליקויים תברואתיים חמורים המסכנים את בריאות הציבור באופן מיידי. בביקורת בוצעה השמדה על פי צו של וטרינר לשכת הבריאות של 800 ק”ג מזון שלא היה ראוי למאכל אדם.

בצו נכתב כי “חומרת הליקויים משמעותית במיוחד מכיוון שמוצרי המזון שמחסן זה מפיץ מסופקים לאוכלוסיה רגישה מאוד לזיהומים של דרכי העיכול: תינוקות וילדים בכ- 200 מעונות יום וגנים בארץ. הביקורת במחסן נערכה כחלק מביקורת במעון ויצו בנשר בעקבות מידע שהתקבל מאחות אפידמיולוגית של לשכת הבריאות על תינוק בן 7 חודשים שחלה בזיהום דרכי העיכול מהחיידק סלמונלה. המזון למעון זה סופק על ידי מחסן שלח יזמות. העסק פועל ללא רישיון היצור הנדרש ממנו על פי תחומי פעילותו (אחסון מזון בקירור והקפאה).

ממצאי הביקורת העלו תמונה עגומה:

1. במחסן, על משטחי ליקוט נמצאו מוצרי בשר מופשרים בחלקם, המשטח היה עטוף בשרינק (ניילון נצמד) ומיועד להפצה למחרת.
2. מכולות הקפאה שבחצר נמצאות בתהליך הפשרה משעות הלילה בעקבות תקלה (לדברי מנהל העסק).
בתוך המכולות נמצא מספר רב של מוצרים מן החי בתהליך הפשרה, חלקם פגי תוקף. כתוצאה מכך היה צורך להשמיד כ- 800 ק”ג מוצרי בשר עוף, הודו, בקר טחון, דגים, מוצרי עוף, נקניקיות וירקות קפואים. מכולות הקפאה אינן מצוידות ברשמי טמפרטורה ולא מתבצע מעקב.
3. בשטח המחסן נמצאו עגלות מלאות בתבניות ביצים כאשר הטמפרטורה שנמדדה באזור האחסון הינה 27 מעלות.
4 .חדרי הקירור למוצרי חלב נמצאו במצב תברואתי ירוד ביותר: מדפים מלוכלכים, עם סימני חלודה ועובש, הצטברות של לכלוך רב וכתמים שחורים על הרצפה. באותו חדר קירור מתבצע אחסון של ירקות גולמיים, (כגון דלעת, פלפל, תירס), מוצרי חלב, סלט חומוס. נמצאו ירקות רקובים על המדפים ועל הרצפה נמצאו כוס עם קפה, בקבוקי שתייה.
5. בשטח המחסן נראה מספר רב של ציפורים. נראו סימני לשלשת בשטח המחסן ועל הקרטונים של מוצרי מזון.
6. במספר מקומות נמצאו מיכלי תרסיס K300 ליד מוצרי מזון. במהלך הביקורת נראה עובד מרסס את הרצפה ובסמוך נמצא משטח עם מלפפונים גולמיים.
7. בחצר נמצאו מספר רב של דולבי פלסטיק ובתוכם ירקות ופירות רקובים, נמצאו מוצרי חלב מקולקלים. ליד המקפיאים נמצאו זרוקים בקבוקי זכוכית. הורגש ריח רע ונראו זבובים.
8. באזור הסמוך לחדרי הקירור על שולחן עבודה נמצאו 2 מאזניים עם הצטברות רבה מאוד של לכלוך ואבק. נמסר שבאזור זה מתבצעת פעולת שקילה, חיתוך ואריזה של ירקות גולמיים (כגון דלעת). בצמוד לשולחן נמצאו שקים המשמשים לאריזה ומעליהם מונח מטאטא.
9. נמצאו תבלינים תוצרת “תבליני אוחנה” (ללא סימון פרטי היצרן המלאים), לא הוצגו רישיון יצור, תעודת משלוח וחשבונית.
10. בסמוך למוצרי מזון מתבצע אחסון של חומרי ניקוי ומוצרי היגיינה.
11. במספר מקומות נמצאו מוצרי מזון שפג תוקפם (תבלינים, סירופ ענבים, גפילטע פיש ותמצית בטעם וניל).
12. נמצאה הצטברות לכלוך ושאריות מזון בשטח המחסן, בפינות, בפנלים בין הקיר לרצפה. נמצאו קורי עכביש רבים על התקרה ועל הקירות. הרצפה פגומה במספר מקומות בשטח המחסן. הרצפה במכולות הקפאה עם הצטברות לכלוך רב בין המסילות.
13. נמצאו מוצרי מזון מונחים ישירות על הרצפה.
14. במכולות הקפאה נמצאו מוצרים ללא סימון כלל (כרעיים, נקניקיות).
15. בתוך המחסן נמצא אחסון של ארכיון (מסמכים), לול לתינוק ומספר מזרנים וכן דלת, לוחות עץ ומאוורר.
16 .שירותי העובדים נמצאו לא תקינים: הקרמיקה סדוקה ושבורה, תא שירותים אחד לא פעיל כי אין בו מיכל הדחה. קיים חלון ללא רשת.
מצב זה מסכן את בריאות הציבור באופן חמור ומיידי.

בסיכום צו הסגירה שנשלח לבעל המקום נכתב כי “עקב ריבוי הממצאים, חומרתם ומידיות הסיכון לבריאות הציבור, אני מוציא את צו ההפסקה לפני שערכתי שימוע על הוצאתו. אני מאפשר לך להשמיע את טענותיך נגד הוצאת צו הפסקה הנ”ל ביום ראשון 23/07/17 בשעה 11:00 בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה, קרית ממשלה ,שדרות פלי”ם 15א , קומה 19 חדר 1974.
אתה רשאי להיות מיוצג בשימוע ע”י עו”ד או להגיע אליו בליווי כל נציג מטעמך . כן אתה רשאי להביא ולהציג כל מסמך או חומר נוסף לתמיכה בטיעונים שיועלו על ידך במהלך השימוע. בהתאם לסעיף 22 לחוק, אתה רשאי לבקש ביטול צו זה מבית המשפט השלום או מבית המשפט לעניינים מינהליים אשר מוסמך לבטל את הצו או לאשרו, עם או בלי שינויים. הגשת הבקשה לא תעכב את ביצוע הצו, כל עוד לא החליט בית המשפט החלטה אחרת.
בהתאם לסעיף 25 לחוק, מי שאינו מקיים צו הפסקה, דינו מאסר לתקופה של עד 18 חודשים. בהתאם לסעיף 24 לחוק, אני מורה למשטרת ישראל לנקוט באמצעים הדרושים כדי להבטיח ציות להוראות הצו ולהביא להפסקתו המידית של העיסוק בעסק הנ”ל. צו זה יעמוד בתוקפו למשך עד 30 יום, אך אני רשאי להאריכו למשך 30 ימים נוספים, אם יוגש לבית המשפט כתב אישום על העבירה המהווה עילה להוצאת הצו.”

אילוסטרציה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

לחצו כאן להוספת תגובה לכתבה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


add_data( 'jquery', 'group', 1 ); } );

להוספת חלון המבזקים לאתרך הדבק קוד זה

למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת חלון המבזקים בחלון נפרד

להוספת חלון המבזקים לאתרך הדבק קוד זה

למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת חלון המבזקים בחלון נפרד

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive