מבזקיםפוליטי / מדיני

“היחידים שתמכו בפיגוע הזה הם חמאס והג’האד האסלאמי”

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי, העניק היום (שישי) בשעה 16:00 ראיון לרשת BBC בערבית. האלוף מרדכי התייחס לפיגוע הרצחני שאירע הבוקר בו נרצחו ביריות על ידי מחבלים שני השוטרים רס״מ האיל סתאוי ז״ל, בן 30, תושב מע׳אר ורס״מ כמיל שנאן ז״ל, בן 22, תושב כפר חורפיש.

השר מרדכי אמר: “…הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לגנות הוא את הפיגוע הזה ולגנות אותו בעצמה ובקול רם…אנו מקווים שכל מנהיגים בעולם הערבי וכן מנהיגים פלסטיניים יגנו את הפיגוע הזה גם כן בקול, משום שהוא דבר שאינו מקובל בשום אופן…היחידים שתמכו בפיגוע הזה הם חמאס והג’האד האסלאמי. אני לא שמעתי עד עכשיו אף אחד אחר שתומך בפיגוע הזה, והם תומכים בשיעים ובאיראן…המדיניות במדינת ישראל נקבעת על ידי ראש הממשלה ואני הייתי בישיבה איתו והמסר שלו הוא בשם ממשלת ישראל הוא כי ישראל מעוניינת לשמור על הסטטוס קוו הדתי בהר הבית ואנו מקווים שתוך זמן קצר התפילה תהיה פתוחה וחופשית…הצעדים שנקטנו הם צעדים ביטחוניים בנוגע כניסה בלבד… ברור שאם ישנה הכנסה של נשק לתוך הר הבית הקדוש שהוא כיוון התפילה הראשונה באסלאם והמקום השלישי בחשיבותו לאסלאם, אנחנו צריכים לוודא שלא ייכנס לשם נשק פעם נוספת… הסטטוס קוו שנמצא בהר הבית יישאר זה שהיה בו כמו בשנים האחרונות….”

קראו גם:  כחלק מתרגיל צה"לי: התרעה תישמע מחר בעוטף עזה

עוד אמר האלוף מרדכי בראיון כי “הסטטוס קוו , התפילה ובתחום הדת לא ישתנו . כעת יש חקירה של המשטרה ומנגנוני הביטחון הישראלים כיצד בעתיד נוכל לוודא שלא תהיה שפיכות דמים במתחם הר הבית המקודש”.

האלוף מרדכי בראיון לרשת BBC

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן