מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: התעלל בבנו התינוק וגרם לו חבלות של ממש

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד אב שהתעלל בבנו התינוק.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין הגורמת לו חבלה חמורה, תקיפת קטין הגורמת לו חבלה של ממש, התעללות בקטין וחסר ישע.

על פי כתב האישום האב התעלל בבנו התינוק מאז היה בן 7 חודשים, נהג לתקוף אותו כאשר בחלק מהמקרים גרם לו חבלות של ממש. בכתב האישום צוין כי נ' זוגתו של הנאשם ידעה על מעשיו, שחלקן נעשו בנוכחותה, אך זו נהגה לחפות על מעשיו ואף סייעה למנוע חשיפת החבלות על גופו של התינוק בהלבשת בגדים ארוכים.

קראו גם:  מחלצים הוזעקו לוואדי קלט עקב צעיר עם חשד למכת חום

במקרים אחרים המתוארים בכתב האישום נהג הנאשם לקשור את ידיו של התינוק באמצעות חיתולי בד לעגלה בה ישן, זאת מאחר והתינוק לא היה לא שקט והרבה לבכות. באחד הימים התארחו הנאשם ובת זוגתו עם התינוק בבית משפחה של האישה ובמהלך הלילה קשרו הנאשם ובת זוגו את ידיו של התינוק לעגלה. השניים חדלו ממעשיהם רק לאחר שבת משפחתה של האישה העירה להם וציינה כי מדובר בהתנהגות אסורה המהווה התעללות.

כמו כן מתוארים בהמשך כתב האישום מקרים נוספים בהם נהג לסתור בחוזקה על פניו של התינוק ולהכות בו בראשו ובחלקים שונים בגופו. במספר מקרים נגרמו לתינוק כתוצאה מתקיפתו חבלות של ממש.

במקרה האחרון, לפני כשבועיים וחצי ב- 26.06.17 טלטל הנאשם את התינוק בכוח עד שהחל לפרכס ואיבד הכרתו. כשהבחינו הנאשם ובת זוגתו במצבו של התינוק, הזעיקו את מד"א והתינוק הובהל, באמצעות אמבולנס, לבית חולים הלל יפה בחדרה שם נמצאו על גופו סימני אלימות, שריטות מרובות, סימנים הנחזים להיות סימני נשיכה, סימני חבלה בלחי, ואובחן דימום מוחי. התינוק הועבר, כשהוא מורדם ומונשם, לבית חולים "דנה" לילדים באיכילוב. בבית החולים אובחנו בגופו של התינוק דימומים מוחיים סאבדורליים, רבים טריים וישנים, ודימומים מרובים ומפושטים ברשתיות של העיניים וחבלה חמורה בעיניים. התינוק נאלץ, נכון למועד הגשת כתב האישום, החל ממועד פינויו לבית החולים, לעבור שני ניתוחים בעיניים ועודנו מאושפז בבית החולים.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-25 04:10:00

בכתב האישום נכתב כי הנאשם ובת זוגו דיווחו במרמה לצוות הרפואי של מד"א ובתי החולים כי התינוק לא נחבל וכי הסימנים שעל גופו הינם תוצאה משריטות שגרם התינוק לעצמו או במהלך הזחילה שלו והסתירו כי מדובר בסימני חבלה שנגרמו עקב מעשיו של הנאשם.

אילוסטרציה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן