חדשות הארץמבזקים

13% מהעסקים שנבדקו בפתח תקווה ובסביבה אינם מדווחים על הכנסותיהם

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בפתח תקווה ובסביבה. במסגרת המבצע שנוהל על ידי פקיד שומה פתח תקווה בוקרו 91 עסקים ממגוון תחומים ונמצא כי 13% מהעסקים שנבדקו אינם מדווחים על הכנסותיהם כדין.

"להבא זה לא יקרה", טען מנהל דוכן לאביזרי סלולר, כשבביקורת אצלו נמצא כי לא רשם הכנסות במשך מספר ימים, זאת משום שהשאיר את הספרים ברכבו. במהלך ביקורת בדוכן נעליים מצאו המבקרים כי ישנן מכירות המתבצעות בעסק ואינן מדווחות כדין. בדיקת העניין העלתה כי לבעלת העסק אין כלל ספרים. כשנשאלה על כך ענתה: "בשבוע שעבר היו לי ספרים והשבוע אין, לא יודעת למה". כשהגיעו המבקרים לדוכן למכירת דברי מאפה הם גילו כי בעסק ישנה קופה רושמת ללא סרט קופה. כשפנו למנהל הדוכן טען: "הקופה הייתה השבוע בתיקון. מוזר לי שאין סרט קופה פנימי".

בביקורת במכבסה נמצא צ'ק מתחת לקופת העסק שלא נרשם בספרים. בעל המכבסה, טען: "זה צ'ק ישן לביטחון, חשבנו שזה רשום כבר". אירוע דומה ארע בביקורת במספרה, שם נמצאו שני ספחים של כרטיסי אשראי שלא נרשמו בספרים. בעל המספרה בתגובה: "התשלום הוא מקדמה, כשאקבל את כל הכסף, בסוף הטיפול ארשום".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

13% מהעסקים שנבדקו בפתח תקווה ובסביבה אינם מדווחים על הכנסותיהם
אילוסטרציה
Back to top button