מבזקיםתנועה ותחבורה

ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערעור המדינה והחמיר בעונשו של ח"כ חזן

בית המשפט המחוזי בבאר שבע בשבתו כערכאת ערעור, קיבל הבוקר את ערעור המדינה, החמיר את העונש שהוטל על ח"כ אורן חזן בבית המשפט לתעבורה, וגזר עליו 4 חודשי פסילה, מהם חודש פסילה בפועל, שירוצה בחופף לתקופת הפסילה המינהלית שהוטלה עליו, וכן 3 חודשי פסילה על תנאי למשך שנתיים.

כזכור, בדצמבר 2016 נתפס ח"כ חזן כשהוא נוהג בכביש 90 במהירות של 142  קמ"ש, כשהמהירות המותרת בכביש זה הינה 90 קמ"ש. בית המשפט לתעבורה באילת התחשב בעונש הפסילה המינהלית בת 30 יום שהוטלה על ח"כ חזן, והסתפק בהטלת קנס בלבד בסך 1500 ₪, ללא הטלת עונש נוסף של פסילה בפועל או פסילה על תנאי.

בהתחשב בחריגה ממהירות הנסיעה המותרת ובכך שמדובר בכביש 90, הגובה קורבנות בתדירות גבוהה, וכן בשים לב לעברו התעבורתי של ח"כ חזן, הכולל 10 הרשעות קודמות, 5 מהן בגין עבירות מהירות, ערערה המדינה על קולת העונש.

בדיון בערעור שהתקיים היום הציגה המדינה פסקי דין בהם הוטלו עונשי פסילה הנעים בין 3 ל-6 חודשים בפועל, אך הבהירה שהיא אינה דורשת להטיל על חזן עונש חמור ממה שדרשה המשטרה בביהמ"ש לתעבורה.

בפסק הדין, ציין בית המשפט כי המהירות בה נהג חזן הינה חריגה ומסוכנת, וקבע כי אכן יש מקום להטלת עונשי פסילה ממשיים כפי שנפסק לא אחת. בהתאם לזאת, הוא קיבל את ערעור המדינה, תוך שהוא מבהיר כי אין דרכה של ערכאת הערעור למצות את הדין, והטיל על ח"כ חזן – בנוסף לקנס שקיבל בביהמ"ש לתעבורה – 4 חודשי פסילת רישיון נהיגה – מהם חודש אחד בפועל, בחופף לתקופת הפסילה המינהלית שהוטלה עליו, ובנוסף 3 חודשי פסילה מותנים למשך חודשיים ימים.

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה: אף אם מבחינה מעשית לא יידרש ח"כ חזן לרצות עונש פסילה נוסף, שכן סיים לרצות את הפסילה המינהלית, הרי שמפסק הדין עולה מסר ברור וחשוב, ולפיו יש להחמיר עם מי שנוהג במהירות חריגה והוא בעל עבר תעבורתי, בלא כל קשר לזהות הנאשם, ולהטיל עליו עונשי פסילה מוחשיים בדמות פסילה בפועל ופסילה על תנאי ואין מקום להסתפק רק בקנס כספי.

ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערעור המדינה והחמיר בעונשו של ח"כ חזן
תמונת ארכיון
Back to top button