מבזקיםמשפטי/פלילי

16 שנות מאסר נגזרו על תושב טייבה בגין ביצוע עבירות מין ואלימות בבנותיו

בית המשפט המחוזי בלוד גזר 16 שנות מאסר על תושב טייבה שהורשע בריבוי עבירות מעשה מגונה ומעשה סדום בקטינה בת משפחה וכן בתקיפת קטין בידי אחראי.

לפי כתב האישום המתוקן בו הורשע הנאשם, לפי הודייתו במסגרת הסדר טיעון, הנאשם תקף את מינית בתו במספר רב של הזדמנויות בהיותה קטינה, בין הגילאים 12-14. בנוסף תקף באלימות את בתו האחרת, בעודה בת 11 בלבד. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה עונשית.

בית המשפט קבע בגזר הדין כי: "כשמדובר בעבירות בתוך המשפחה, ובמיוחד בעבירות של הורה בילדיו, ישנה חומרה יתרה שאין שני לה. כאן נחצים כל הגבולות. הניצול המחפיר של ההקרבה הנפשית והסמכות ההורית; הרס התום והאמון הבסיסי של הילד, שנפגע בידי הקרוב לו ביותר, זה שאמור להיות מגינו ומבטחו; העצמת הפגיעה ע"י שמירת הסוד, כדי לשמור על המשפחה ולרצות את ההורה; והנזק הנפשי הקשה והייחודי שילווה ילדים אלו כל חייהם. כל אלו מאפיינים מצטברים, המדגימים את חומרתן של עבירות גילוי העריות."

בתיאור הנזק לנפגעת עבירות המין ציטט בית המשפט בהחלטתו משירו של יהודה אטלס "סוד כמוס". לאחר בחינת הענישה הנוהגת, נסיבות המקרה והפגיעה בקורבנות העבירה, גזר בית המשפט על הנאשם עונש מאסר בפועל של 16 שנים, מאסר על תנאי וכן פיצויים לשתי בנותיו הקטינות.

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי : "הנאשם ניצל לרעה את כוחו ומעמדו כאב במשפחה, ובמקום לספק לבנותיו ביטחון, אמון והגנה, נהג להשתמש בבתו הקטינה כבחפץ, עיוות את ילדותה ונעוריה והותיר בה צלקות למשך כל חייה. עבירות המין שביצע בה מעשיו בוצעו בתדירות גבוהה ותוך תכנון מוקדם, כאשר היה נוהג לוודא כי אין איש בבית ואף דאג לנעול את הדלת טרם ביצוע המעשים. בית המשפט אימץ את עמדת הפרקליטות כי במקרה זה מאסר של שנים ארוכות מאחורי סורג ובריח ישמר את ערך ההגנה על קטינים ושלומם, במיוחד כשמדובר בעבירות שבוצעו כלפי קטינות, בנות משפחה."  

16 שנות מאסר נגזרו על תושב טייבה בגין ביצוע עבירות מין ואלימות בבנותיו
תמונת ארכיון
Back to top button