מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום נגד מורה מהרצליה בגין ביצוע עבירות מין בתלמידה

פרקליטות מחוז ת"א  הגישה כתב אישום נגד אורי גלעד, מורה בן 36 המלמד בהרצליה, בגין ריבוי עבירות של בעילה אסורה בהסכמה (ריבוי עבירות), מעשה מגונה, הדחה בחקירה ועבירות נוספות.

לפי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד חגי בנימין, הנאשם ניהל מערכת יחסים אינטימית-מינית עם תלמידה אשר לימד במסגרת היותו מחנך ומורה בבית הספר בהרצליה תוך ניצול יחסי התלות, המרות והחינוך שנוצרו ביניהם. במסגרת מערכת היחסים קיים הנאשם יחסי מין עם הקטינה, במספר רב של הזדמנויות ובמקומות שונים. במרבית המקרים, קיימו המשיב והקטינה את יחסי המין האסורים במקומות שונים ברחבי בית הספר, לעיתים במסגרת שעות בית הספר, ולעיתים מחוץ להן. באחת מן ההזדמנויות, קיים הנאשם יחסי מין עם הקטינה במסגרת טיול שנתי של בית הספר שבה לקחה חלק, כאשר במעמד זה הכין הנאשם מבעוד מועד מזרן עבור השניים בתוך מחסן נטוש, ודאג להרחיק את התלמידים האחרים מהאזור.

עוד במסגרת כתב האישום, מואשם הנאשם בשיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בכך שכאשר נודע לו מהקטינה כי דבר קיום הקשר האסור ביניהם נתגלה, הפציר בה לשנות מגרסתה ולמסור גרסה שקרית אשר לשיטתו תיטיב עמו על הצד הטוב ביותר. כן דאג הנאשם למחוק התכתבויות מפלילות שונות שניהל עם הקטינה לאורך התקופה, ובכלל זה, תמונות שנשלחו בין השניים אגב כך.

בבקשה כתב עו"ד בנימין כי: "המשיב הפר באופן בוטה וקשה את חובת האמון המוגברת שניתנה בו כמורה, ובעיקר כמחנך, אשר מתוקף כך היה אמון על בריאותם וביטחונם של תלמידיו – הן בהיבט הפיסי והן בהיבט הרגשי. ניכר כי מעשיו של המשיב, במסגרתם מעל באופן בוטה באמון שניתן בו כשניצל את תפקידו לצורך קיום קשר מיני עם תלמידתו לאורך תקופה ארוכה, מעידים כאלף עדים על מידת האמון שניתן ליתן בו."

תמונת ארכיון
Back to top button