חדשות הארץמבזקים

גם יתומים להרוגי תאונות עבודה יוכלו לקבל קצבה עד גיל 20

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום (רביעי) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב, יעקב אשר (יהדות התורה), יו"ר הוועדה אלי אלאלוף (כולנו) וחברי כנסת נוספים מכל סיעות הבית, לפיה גם יתומים לנפגעי תאונות עבודה יוכלו לקבל קצבה מהמוסד לביטוח לאומי עד שיגיעו לגיל 20, ולא עד גיל 18 בלבד, כפי שקובע החוק כיום. זאת בתנאי שאותם יתומים הם תלמידים במוסד להשכלה גבוהה, או שהם תלמידי ישיבה. עלות הצעת החוק: מיליון שקלים בשנה.

בכך מצטרפים יתומים לנפגעי תאונות עבודה, ליתומים המקבלים קצבת שאירים כתוצאה מנסיבות אחרות, אשר חוק שחוקק לפני כשנתיים בוועדה קובע כי הם זכאים להמשיך לקבל קצבה עד גיל 20 בתנאי שילמדו במוסד להשכלה גבוהה או בישיבה. ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), הסביר: "כשחוקק החוק לפני כשנתיים, לא היינו מודעים לכך שלא כללנו את יתומי תאונות העבודה, וכעת אנחנו מתקנים זאת. אין ספק שזהו צעד חשוב מאוד. הצעת החוק נולדה בעקבות פנייה של אלמנת נפגע עבודה שהותיר אחריו 8 ילדים צעירים. הסיוע לאלמנות ויתומים הוא ערך עליון ומחזק את זכות הקיום שלנו".

המשנה ליועץ המשפטי במוסד לביטוח לאומי, עו"ד רועי קרת, הבהיר בתגובה לשאלתו של יו"ר הוועדה, אלי אלאלוף (כולנו), כי הקצבאות יינתנו רטרואקטיבית מה-1 ביולי 2017, אך בשל היערכויות שונות, התשלום הראשון יינתן ב-1 בינואר 2018. ח"כ אלאלוף: "האנשים האלה זקוקים לכל עזרה, יש להיערך למתן מיידי של הקצבאות".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

Back to top button