חדשות הארץמבזקים

למעלה מ-1,000 קטינים עוסקים בזנות

אליעזר רוזנבאום מ"מ מנכ"ל המשרד לביטחון פנים חשף את הנתון היום (שלישי) בכנס הנגב לשלום הילד, המתקיים בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומכון חרוב, בדיון שנערך בנושא תפקיד המדינה והקהילה בהגברת המוגנות של ילדים. במהלך הדיון חשף רוזנבאום כי בסקר משותף של המשרד לביטחון פנים ומשרד הרווחה עולה נתון של כ-1,000 קטינים העוסקים בזנות.

עוד אמר רוזנבאום כי המשרד לבטחון פנים מקדם שיתוף פעולה בין משרדי עם משרד החינוך ומשרד הרווחה על מנת לגבש תכנית עבודה מיוחדת העומדת לצאת בימים אלו. מדיניות המשרד היא להגן ולטפל בקטינים גם בהסדרה, גם במניעה וגם בטיפול ואם הכרחי – גם אכיפה.

ניצב משנה עו"ד מאיר דב-ברקוביץ' , ראש מחלק הנוער במשטרת ישראל, הגיב לדברים ואמר כי המטרה היא להשאיר את הילד בקהילה ולייצר תכנית גם לאלה שלא רוצים להשתקם.

עו"ד ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד, מסרה בתגובה כי הנתונים מבטאים תופעה קשה שיש לה היום מאפיינים חדשים מפני שהיא לעיתים קרובות לא מתרחשת היום ברחוב. מעבר לתפקיד החשוב שיש לרווחה בשיקום וטיפול ולמשטרה באכיפה כנגד ניצול ילדים, למערכת החינוך יש תפקיד חשוב וחיוני באיתור מוקדם של ילדים בסיכון, באיתור ובטיפול בנשירה – גלויה וסמויה, ובחיזוק הקשר עם מבוגר משמעותי בבית הספר בכדי לאפשר באופן פתוח פנייה לעזרה. את כל הדברים החשובים הללו לא יהיה אפשר לעשות ללא תקצוב ותקינה ראויים.

למעלה מ-1,000 קטינים עוסקים בזנות
תמונת אילוסטרציה
Back to top button