מבזקיםפוליטי / מדיני

עיריית תל אביב מברכת על אישור חוק שכירות הוגנת בוועדת חוקה

הבוקר (שני) אושרה בועדת חוקה הצעת חוק שכירות הוגנת שגובשה על בסיס הצעת המדיניות שנכתבה וקודמה על ידי עיריית תל אביב-יפו ונועדה להסדיר אחת ולתמיד את היחסים שבין שוכר למשכיר. כ-50 אחוז מכלל תושבי תל אביב-יפו גרים בשכירות, ובקרב תושביה הצעירים האחוז מטפס ל-80. במציאות כזו עיריית תל אביב-יפו הציבה בראש סדר העדיפויות מהלכים ומאמצים עירוניים במטרה לסייע במציאת פתרונות למצוקת הדיור ולמען שכירות הוגנת.

הצעת המדיניות, שגיבשה העירייה בהובלת יחידת הצעירים, נועדה לקדם חקיקה בנושא, להביא להגברת היציבות והוודאות של שוכרי הדירות, לייצוב עליות המחירים, הפחתת החיכוכים בין שוכרים ומשכירים, העלאת רמת התחזוקה של דירות שכורות ועוד. ההצעה נוסחה על סמך מחקר משווה בינלאומי מקיף אשר בחן כ-30 הסדרים בתחום השכירות ברחבי העולם. ההמלצות התמקדו בשוק השכירות הקיים ונועדו להוות מהלך משלים למאמצי הממשלה להסדרת שוק שכירות מוסדי.

אסף זמיר, סגן ראש העירייה: "החוק לשכירות הוגנת הוא צעד חשוב במעורבות המדינה בתחום שעד היום היה פרוץ לחלוטין ויצר עיוות קיצוני ביחסי הכוחות בין שוכרים למשכירים. רוב תושבי תל אביב-יפו הם שוכרים וכך גם אחוז גבוה מכלל תושבי הערים בישראל והגיע הזמן שיראו בהסדרת תחום השכירות את אחד הפתרונות החשובים והמשמעותיים במאבק ביוקר הדיור בישראל. העברת החוק הוא צעד משמעותי ראשוני בכיוון ואנו מברכים עליו.

מיכאל וולה, ראש הצוות העירוני לשכירות הוגנת: "חוק השכירות והשאילה שנחקק לפני 45 הופך את שוק השכירות לג'ונגל. יזמנו את החוק החדש לפני 4 שנים במטרה לעשות סדר בשוק. החוק החדש יעזור לדור שלם של צעירים שעבורם הדירה היא לא נכס אלא הבית".

עיריית תל אביב מברכת על אישור חוק שכירות הוגנת בוועדת חוקה
ראש עיריית תל אביב, תמונת ארכיון
Back to top button