מבזקיםצבא וביטחון

ליברמן:"לא נסבול פגיעה בריבונות הישראלית, נגיב לכל ירי"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן אמר היום (שני) בסיוע בגבול ישראל-סוריה ברמת הגולן, ובישיבת הסיעה בכנסת שישראל לא תקבל שום ירי ותגיב לכל ירי שיכוון לעבר שטח ישראל.

ליברמן הוסיף שלישראל אין שום עניין להיות צד במלחמה בסוריה. הלחימה והאירועים באזור קוניטרה החדשה לא נוגעים לישראל, ישראל לא מחפשת תירוצים לא לקחת חלק במלחמת האזרחים ולא לקחת צד. ישראל לא מעוניינת לפגוע בכוחות המשטרה ולא בג'בהת אל נוסרה. הם לא החברים שלנו אבל לא נסבול שום ניסיון פגיעה בריבונות הישראלית.

אנחנו מאוד נהנים משקט, מביטחון, מצמיחה ומשגשוג ואנחנו ממש נתרגז אם יפריעו לנו בשקט ובביטחון הזה. אם מישהו מתכוון להפר את הריבונות שלנו, ממש לא כדאי לו, אנחנו מאוד נתרגז ואני ממליץ לא לבחון אותנו.

"שמחתי גם לראות את החקלאים עובדים בשדה, שמחתי לראות את התיירים שבאים בהמוניהם לבקר ברמת הגולן. והכי חשוב, שמחתי לראות את תושבי הגולן וקצרין ממשיכים בחיי שגרה ברוגע ובביטחון. אני קורא לכל עם ישראל לנסוע לשם לבקר וליהנות מהנוף, מהפירות ומהיין".

ליברמן התייחס גם למצב ברצועת עזה "אני חושב שנהגנו נכון כשאמרנו, 'אם תשלמו תקבלו, אם לא תשלמו לא תקבלו'. בניגוד לכל מיני עצות להיכנס ועל חשבוננו להעביר להם חשמל – התעקשנו. בסוף הגיע סולר לרצועת עזה דרך מעבר רפיח ממצרים. פה אולי תקדים פעם ראשונה, חמאס שילם מכיסו כ-8 מיליון שקל וכל השאר כנראה מהמפרציות. כרגע יש שם 4 וחצי שעות חשמל. וזה באמת ויכוח פנים פלסטיני, פנים ערבי, אנחנו לא צריכים להיכנס לזה. כמי שעוקב אחרי מה שקורה ברצועת עזה, לא רק ברמה הפוליטית, גם ברשתות החברתיות – גם לתושבי עזה ברור שלישראל אין יד, אין לה שום מעורבות במשבר הזה. זה משבר קודם כל בין פתח' לחמאס, בין אבו מאזן ליחיא סינואר, לכן אנחנו מתכוונים להמשיך באותו הקו".

ליברמן:"לא נסבול פגיעה בריבונות הישראלית, נגיב לכל ירי"
צילום: אריק חרמוני/משרד הביטחון

Back to top button