מבזקיםפוליטי / מדיני

מי הגיש תלונה במשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ?

המשורר והפעיל החברתי תושב באר-שבע שמואל ירושלמי הגיש תלונה בתחנת משטרת באר-שבע נגד ראש ממשלת-ישראל בנימין נתניהו, המל"ל, משרד-החקלאות וגורמי ממשלה נוספים.

התלונה הוגשה לפי סעיפי האישום שחיתות ופגיעה בביטחון-המדינה. בין-היתר, בתלונתו דרש שמואל ירושלמי ממשטרת ישראל לפתוח בחקירה מחודשת בעניין
רכישת הצוללות החדשות עבור חיל-הים הישראלי ולבדוק את הקשר בין הרכישה הזו לבין התוכניות להפריט את המספנה של חיל-הים הישראלי בחיפה לידיהם של גורמים פרטיים. כמו-כן, ירושלמי כלל בתלונתו את נושא רכישת 50 מטוסים-חמקנים מדגם F-35 על-ידי חיל-האוויר הישראלי וביקש מהמשטרה לבדוק
שני דברים בהקשר הזה:

א) את האפשרות של הקשר בין הרכישה הזו לבין סבירות לקיומן של תוכניות להפריט באופן הדרגתי גם את שירותי-התחזוקה הטכנית בבסיסי חיל-האוויר הישראלי;

וב) הוא דרש לבדוק את האפשרות של קנונייה בין ישראל לארצות-הברית ליציאתה של ישראל למלחמות אימפריאליסטיות מיותרות בשירות-ההון האמריקאי (וקודם-כל, יצרני-נשק אמריקאים).

מי הגיש תלונה במשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ?
צילום: מיכל פתאל | ירושלמי דרש ממשטרת ישראל לפתוח בחקירה

ירושלמי ציין בתלונתו במשטרה, כי החשד הזה מתעורר לאור העובדה, שמטוסי F-35 אלו מטוסים התקפיים ולא טקטיים ושלהגנה על גבולות מדינה קטנה כמו ישראל אין צורך במטוסים כאלה (ובוודאי בוודאי לא בכמות של 50 מטוסים). שמואל ירושלמי הסביר לחוקרת (והדבר נכלל בטקסט-התלונה) שמכיוון שמדובר במפציצים בעלי אופי התקפי שנרכשו בכמויות הרבה מעבר לצרכי-הגנה על מדינה קטנה כמו ישראל מתעורר חשד סביר ביותר שקיימת תוכנית להתקפות ישראליות יזומות נגד שכנותיה כגון: איראן וסוריה למשל, בלי כל צורך ובלי שום הצדקה, דבר שעלול לסכן את עצם קיומה של ישראל. כמו-כן, צויין בתלונה, שישראל הזמינה כמות אדירה של המטוסים הללו מבלי שנבדקה באמת כשירותם הטכנית והמבצעית.

דבר נוסף שעליו התלונן ירושלמי, זה התקפות בלתי-פוסקות של צה"ל נגד מטרותיו של צבא-אסד, תוך ניצול ציני של המלחמה בסוריה שבמהלכה חלק מהפגזים והפצמ"רים זולגים מרמת-הגולן הסורי לחלק מהגולן שנמצא בידי ישראל וגם בתירוץ, שסוריה מעבירה טילים לידי אירגון חיזבאללה. בחלק הזה של תלונתו ירושלמי ציין, כי הסיבה האמיתית שישראל מתקיפה בסוריה (בדומה להתקפותיה בעזה) זה רצון לגרור את המשטר הסורי לתגובה מאסיבית ואז להשתמש בזה ליציאה למלחמה נגד סוריה ובכך להשתיק לעוד כמה חודשים את הביקורת החברתית נגד ממשלת ההון ששולטת במדינה.

כמו כן, ירושלמי התלונן על זה שהממשלה הורסת באופן שיטתי את החקלאות הישראלית על-ידי הפשרת קרקע חקלאית לבניית נדל"ן יוקרתי ומכניס רווחים, על-ידי הטלת-מיסים והיטלים מיוחדים על תוצרת חקלאית מקומית על-מנת לייקר את מחירה לטובת פתיחה חופשית לגמרי של השוק הישראלי לתוצרת חקלאית מחו"ל (דבר ששום מדינה הכי קפיטליסטית בעולם לא תרשה לעצמה). בחלק הזה של התלונה שמואל ירושלמי דרש לחקור את ממשלת-ישראל על פגיעה קשה ביותר בביטחון התזונתי של אזרחי מדינת-ישראל.

ירושלמי מציין, כי תלונתו במשטרה הנה עוד צעד קטן אך חשוב בדרך להפלת שלטון ההון השולט במדינה.

מי הגיש תלונה במשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ?

Back to top button