מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום כנגד מטפלת מאשקלון בגין התעללות ותקיפת תינוק

פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד ספיר בוקשטיין, תושבת אשקלון כבת 24 בגין עבירה של התעללות בקטין חסר ישע ע"י אחראי ומספר עבירות של תקיפת קטין חסר ישע ע"י אחראי, וזאת לאחר שבעת היותה מטפלת של תינוק כבן חצי שנה, התעללה בו, תקפה אותו במספר הזדמנויות ואף גרמה לו לחבלות.

מעובדות כתב האישום עולה כי מאמצע חודש 2/2017 ועד אמצע חודש 6/2017 הועסקה הנאשמת כמטפלת של התינוק בביתו באשקלון, בעת שהיה כבן חצי שנה.

כתב האישום מפרט מסכת של מעשי התעללות נפשית וגופנית שביצעה הנאשמת בתינוק במהלך תקופה זו, ומתואר כיצד במספר הזדמנויות תקפה אותו שלא כדין וגרמה לו לחבלות של ממש, והכל בעת שאמורה היתה להיות אמונה על בריאותו ושלומו ולדאוג לכל צרכיו.

כך למשל – באחת הפעמים משכה הנאשמת את התינוק לעברה במכוון ובכוח וגרמה בכך לפריקת מרפק שמאל שלו. עקב כך התקשה הפעוט להזיז את יד שמאל ונזקק לטיפול רפואי.

בשני מקרים אחרים, השליכה הנאשמת צעצוע פלסטיק קשיח אל עבר פניו של התינוק וגרמה לו לנפיחות בעינו ובפעם הנוספת לדימום מאפו.

כמו כן, במספר הזדמנויות במהלך תקופת העסקתה כמטפלת, בעת שהפעוט ישב כשהוא קשור בתוך העגלה, הנאשמת הפילה את העגלה במכוון ארצה באופן שהפעוט תלוי בה במאונך כשרגליו מטה וראשו שמוט לפנים, תוך שהתינוק בוכה.

כתב האישום מתאר כיצד הנאשמת במספר הזדמנויות דחפה את אצבעותיה עמוק לתוך גרונו של התינוק, לעיתים עד שדם זב מפיו, וכיצד בהזדמנות אחרת הניפה הנאשמת את התינוק וגלגלה אותו בכוח על הרצפה ולאחר שנפל על גבו וצרח בבכי, הניפה אותו באגרסיביות, תוך שהיא תופסת במותניו, והטיחה אותו בכוח לתוך העגלה ולאחר מכן דחפה את אצבעותיה לגרונו, כפי שתואר לעיל.

עם הגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרה של הנאשמת עד תום ההליכים נגדה.

כתב אישום כנגד מטפלת מאשקלון בגין התעללות ותקיפת תינוק
תמונת ארכיון
Back to top button