מבזקיםצבא וביטחון

הנשיא ריבלין העניק את כנפי הטיסה לסגן נ'

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא הערב (חמישי) דברים ב"מסדר כנפיים", טקס הענקת כנפי טיסה לבוגרי קורס טיס 174 שהתקיים בבסיס חצרים. במהלך הטקס, העניק הנשיא כנפי טיסה לסגן נ', מצטיין הקורס ממגמת קרב.

בפתח דבריו בירך הנשיא את בוגרי הקורס על הגעתם ליום חג זה, לאחר עמידה בקשיי הקורס ואמר: "התמודדתם בהצלחה עם האתגרים וגברתם על כל המשוכות בדרך. במשך שלוש שנים הוכחתם שעבורכם, השמיים אינם הגבול. והפגנתם נחישות, עקשנות, עוצמה, שאיפה למצוינות, תבונה ויכולת להוביל ולקחת אחריות ועכשיו יש לכם כנפיים. מזל טוב."

"הטובים לטיס: לא רק בזכות הכישורים הטכניים וכישורי הטיסה," אמר הנשיא, "אלא בזכות הערכים, בזכות האמונה בצדקת הדרך, בזכות אהבת הארץ והאדם. מאז מלחמת ששת הימים, הפך החיל מתוחכם יותר, רווי טכנולוגיה. זרועו ארוכה יותר, חזקה יותר, ממוקדת יותר וקטלנית יותר. מערך ההגנה האווירית התפתח והחיל הוא כבר זרוע האוויר והחלל."

הנשיא הדגיש: "חיל האוויר הישראלי מוכן לפעול גם היום בכל רגע בו יידרש, ערוך לכל משימה, במבצעים ובביטחון השוטף, בזירות רחוקות וקרובות," והוסיף: "בחמישים השנה שחלפו מאז ששת הימים החיל השתנה, אבל דבר אחד לא השתנה: הכוח האנושי. כל אחת ואחד מכם. אתם היתרון האיכותי שלנו, אתם ליבו הפועם של החיל והרוח הנושבת מתחת לכנפיו. אין מקום לספק: חיל האוויר הישראלי הוא מהמעולים בעולם, ואתם הטובות והטובים לטיס."

"הכנפיים שלהם, הן גם שלכם," אמר הנשיא לבני משפחות בוגרי הקורס והוסיף: "אתם גידלתם את החבר'ה הצעירים האלה. הטייסים והטייסות המוכשרים, הם גדולים ואתם גדולים מהחיים."

הנשיא ביקש להודות למפקד חיל האוויר היוצא, אלוף אמיר אשל, שמסדר כנפיים זה הוא האחרון שלו כמפקד החיל, ואמר: "אמיר הוא מטובי בנינו. קצין וג'נטלמן. אני יודע כמה עומס ואחריות הוטלו על כתפיו בשנים האחרונות, כשהוא מוביל את החיל הזה קדימה."
בסוף דבריו הוסיף הנשיא: "נייחל לשובו של הנווט רון ארד ש-31 שנה חלפו מאז נפל בשבי ולא שב," וחתם: "אתם בוגרים ובוגרות, פרשו כנפיים. הגביהו עוף ושובו הביתה בשלום."

Back to top button