חדשות הארץמבזקים

תלמידי מגמת תקשורת בביה"ס "שקמה" הציגו סרטים בפסטיבל "קולנוע דרום"

תלמידי "שקמה" הציגו את סרטי הביכורים וסרטי הגמר שלהם במסגרת פסטיבל קולנוע דרום בשדרות* המנהלת, אופירה גל: "הסרטים הם דרך לתלמידים להביע את עולמם הפנימי" *ראש המועצה יאיר פרג'ון: "לפני ארבע שנים קידמתי את הקמת מגמת הקולנוע, שזוכה לביקוש רב"

13 סרטי ביכורים של תלמידים מכיתות י עד י"ב, הלומדים במגמת הקולנוע בבית הספר "שקמה" שביד מרדכי, הוקרנו ביום חמישי בערב במסגרת פסטיבל קולנוע דרום. האירוע התקיים בבניין הקולנוע של המכללה האקדמית "ספיר". מנהלת בית הספר, אופירה גל, ציינה כ חלק מהתלמידים לומדים במגמות ריאליות ולצד זה הם יוצרים את הסרטים. לדבריה, "התלמידים במגמה יוצרים סרטים ובכך מביעים את עולמם הפנימי, תחושותיהם, רעיונותיהם, חששות מהעתיד, נושא של זוגיות, צבא, אמונה וחברה".

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, בירך את התלמידים המוכשרים וסיפר להם כי לפני ארבע שנים פנו אליו הורים ובעלי עניין בתחום וביקשו שיסייע בפתיחת מגמת קולנוע ב"שקמה". "שאלתי את אנשי הכספים , 'כמה תלמידים צריך שיהיו במגמה זו על מנת שיהיה ניתן לפתוח?'. אמרו לי: 'בין 12 ל-14 תלמידים'. המנהלת בזמנו אמרה לי שיש רק חמישה תלמידים. על פניו, מבחינה כלכלית, לא היה מוצדק לפתוח את המגמה. למרות זאת, קיבלתי החלטה לפתוח את המגמה והתחייבתי כי המועצה תישא במימון העלויות ולא הצטערתי". נכון להיום, לומדים במגמה 37 תלמידים בכיתות י'-י"ב.

התלמידים עסקו במספר תחומים, ביניהם כתיבת תסריט, הפקה, צילום, עריכה, משחק והכנת תפאורה. בסך הכל הוצגו 13 סרטים, ארבעה סרטי גמר של תלמידי י"ב, חמישה סרטים של תלמידי י"א ועוד ארבעה "תרגילים" שהציגו תלמידי שכבה י'. את התלמידים ליוו המורים של מגמת הקולנוע, חגי ערד ודורי ריבקין. "זו השנה הרביעית בה משתתפים תלמידי המגמה בפסטיבל קולנוע דרום ובהחלט ניתן לומר שיש עליית מדרגה במקצועיות הסרטים", אמר ריבקין, "יש תכנים חברתיים, אישיים ולדעתי יש עתיד לכמה מהתלמידים שעוד נשמע עליהם".

בין הסרטים הוצג סרט גמר דוקומנטרי, שתיאר את שבוע פורים וההוויה בבית הספר "שיקמה", סרט דוקמנטרי על אלמוג שי, שמתחרה בליגת ההיאבקות MMA וסרט עלילתי שתיאר את החרדות של התלמידים והציפייה לקראת הגיוס. פרג'ון סיכם ואמר: "הערב ראיתי את פרי יצירותיכם על המסך הגדול. כמה יצירה, איזה רגש ואיזה עוצמות בהעברת מסרים ובהבעת רעיונות היו בסרטים שהצגתם והכל נעשה בידיכם, תלמידים יקרים".

תלמידי מגמת תקשורת בביה"ס "שקמה" הציגו סרטים בפסטיבל "קולנוע דרום"
תמונת ארכיון
Back to top button