גלריותחדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך סייר באזור הפיגוע בירושלים

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך סייר היום (ראשון) באזור הפיגוע בשער שכם בירושלים ומערת צדקיהו, כשהוא מלווה במפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי ומפקדי הכוחות באזור. הסיור התקיים על רקע היערכות המשטרה המוגברת בעיר במהלך חודש הרמדאן ובצל הפיגוע המשולב שהתרחש שלשום באזור.

מפכ"ל המשטרה הגיע לאזור הפיגוע, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות השוטרים והלוחמים יומיים לאחר הפיגוע. במהלך הסיור, פגש המפכ"ל בלוחמים המוצבים במשימות השונות ואמר: "האתגר הגדול הוא להחזיר את החיים לשגרה. ככל שיש חשיבות לשדרג את מערכי הביטחון זה צריך להיות משולב עם היכולת לשמור על חיים שגרתיים. האתגר שלנו הוא לייצר שירותיות וביטחון ללא סתירה ביניהם. אין שום כוונה להפוך את ירושלים למבצר צבאי שלא נעים להיכנס אליו ולטייל בו, הן כישראלים והן כתיירים מכל רחבי העולם".

אחה"צ, ביקר מפכ"ל המשטרה את לוחם משמר הגבול שנפצע שלשום בעינו מפגיעת רסיס, במהלך הפיגוע שהתרחש במערת צדקיהו. בפתח הביקור שהתקיים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, סיפר הלוחם למפכ"ל על רגעי הפיגוע והשתלשלות האירוע, בסיומו הצליחו הלוחמים לנטרל את המחבלים שהגיחו לעברם.

המפכ"ל עודכן במצבו הרפואי של הלוחם ע"י פרופ׳ איתי חוברס, מנהל תחום הרשתית בהדסה עין כרם, שניתח את הלוחם. ״ראשית הוצאנו את הרסיסים שחדרו לעין עמוק ונתקעו ברשתית, בניתוח שארך מספר שעות. טיפלנו גם בסגירת הפצע וכעת הוא יטופל אצלנו לעוד מספר ימים נוספים, ומצבו יבחן", אמר פרופ' חוברס למפכ"ל, והוסיף: "העבודה בשיתוף עם מז״פ משטרת ישראל הייתה מצוינת והועילה מאוד, כי מהם קיבלנו למעשה את מרכיבי החומר המדויקים שחדרו לעין ובכך ידענו מהו הנזק עמו אנחנו מתמודדים״.

מפכ"ל המשטרה אמר ללוחם מג"ב שנפצע בפיגוע: "שילמנו מחיר יקר, אבל אני חושב שהשוטרים תפקדו בצורה מרשימה תוך חתירה למגע, כמו ששוטרים יודעים לעשות בכל זירה. לצערי ירושלים היא עיר הרוויה במוקדי חיכוך, כשמג"ב תמיד בחזית ויש לזה מחיר. אני מקווה לראות אותך בקרוב חוזר לשורתנו בהקדם".

 

Back to top button