חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

2 מחבלים קטינים וישראלי מברטעה תמכו בדאעש ונעצרו על ידי שב"כ

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל עצרו לאחרונה 2 קטינים בני 17 מברטעה בחשד לתמיכה והזדהות עם ארגון הטרור דאעש. יחד עמם נעצר ישראלי נוסף שהיה קטין בעת ביצוע העבירות. מדובר גם בתושב ברטעה המזרחית.

במהלך החקירה בשב"כ התברר כי בחודשים האחרונים השתתפו החשודים בשיעורי דת, במהלכם נחשפו לתכנים קיצוניים הקשורים לארגון דאעש.  בנוסף, החשודים צפו בתכנים ברשת האינטרנט העוסקים בדאעש, ושוחחו על אורח החיים תחת ריבונות הארגון.
בחקירה התברר כי אחד החשודים בחן מול פעילי דאעש, המשתתפים בלחימה בזירות השונות, את האפשרות להצטרף ללחימה בשורות הארגון. כמו כן, החשודים נשבעו שבועת אמונים ל"אבו בכר אלבגדדי", אמיר דאעש. בחקירת החשודים נתפסו ממצאים המצביעים על הקשר מול גורמי דאעש בזירות השונות. עוד עלה בחקירה, כי החשודים ייצרו מטען נפץ מאולתר.

קראו גם:  ארונות קבורה מפוארים בני כ-1700 שנה, מהיפים שהתגלו בעולם, יוצגו באשקלון

שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים תומכי דאע"ש, המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ויוצאים ללחימה בשורותיו, כאיום בטחוני חמור.
לפיכך, שירות הביטחון הכללי ימשיך במעקב אחר החשודים, וינקוט באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנתו של דאעש בישראל, כמו גם את יציאתם של ישראלים ללחימה בשורות הארגון.

בתקופה זו מצוי דאעש בנסיגה ואף במצוקה במרבית זירות הלחימה. המציאות בשטח עומדת בסתירה מוחלטת לתמונה החיובית כביכול שמנסה הארגון לשקף, בעיקר באמצעות הרשת, למועמדים פוטנציאלים להצטרפות לשורותיו. יצוין כי פעילי הארגון השוהים בזירות לחימה, חשופים לסכנת חיים מתמדת, תוך שהם מתמודדים עם תנאי מחייה קשים ביותר.

תמונת ארכיון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן