חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

משרד הביטחון ירכוש אלפי מרעומים ממפעל 'רשף טכנולוגיות'

מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, באמצעות יחידת הסגן לרכש יבשה, סיכם עם מפעל  'רשף טכנולוגיות' משדרות על עסקה גדולה לרכש רב-שנתי של אלפי מרעומים רב-תכליתיים עד לשנת 2025. רשף טכנולוגיות מפתחת ומייצרת עבור צה"ל מרעומים מהמתקדמים מסוגם בעולם.  ההזמנה החדשה היא בהיקף של כ-45 מיליון ₪ ומורכבת מכמה מנות, החל מהשנה הנוכחית ועד לשנת 2025, למפעל המעסיק 65 עובדים. ההזמנה החדשה ממנהל הרכש מצטרפת למרעומים בהיקף של 60 מיליון ₪ שרכש משרד הביטחון מהמפעל בשנת 2014, ולמעשה מייצרת רצף של הזמנות על פני שנים רבות, שמבטיחות את חוסנו הכלכלי של המפעל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על חתימת ההסכם, ואמר: "משרד הביטחון הוא אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים ביותר בכלכלה ובחברה הישראלית, ובפרט בפריפריה. ההסכם שנחתם עם מפעל 'רשף טכנולוגיות' בשדרות הוא עדות נוספת לכך. המשרד מסייע וימשיך לסייע באופן ישיר ועקיף לפרנסתן של עשרות אלפי משפחות מדן ועד אילת,  ומבחינתי מדובר לא רק בחיזוק עוצמתה של הכלכלה הישראלית, אלא גם במימוש החזון הציוני".

סמנכ"ל וראש מנה"ר, אל"מ (מיל.) אבי דדון: "זו ההזמנה הרב-שנתית השנייה ברציפות שמנהל הרכש מוציא ל'רשף טכנולוגיות' והיא נועדה להבטיח למפעל צבר הזמנות עד לשנת 2025 לפחות. חיזוקו של המפעל, שחיוני כל כך לביטחון המדינה ולביטחונה הכלכלי של העיר שדרות, הוא עוד דוגמא לכך שתקציב הביטחון הוא השקעה גם בביטחון וגם בכלכלה הלאומית".

משרד הביטחון, באמצעות מנהל הרכש (מנה"ר), מזרים מידי שנה הזמנות במיליארדי שקלים לרכש 'כחול לבן' בישראל, בדגש על הפריפריה. משרד הביטחון הוא המשרד הממשלתי היחידי שנותן יתרון של 15% במכרזים לספקים באזורי עדיפות לאומית וקו עימות

צילום: חב' רשף טכנולוגיות

 

Back to top button