בית אינטרנט תקיפת הסייבר בארצות הברית: טרם ברור מי עומד מאחורי התקיפה

תקיפת הסייבר בארצות הברית: טרם ברור מי עומד מאחורי התקיפה

14089261_1184034544988284_7886981512280829732_nמשתמשי אינטרנט רבים ברחבי העולם, בעיקר בארצות הברית מדווחים בשעות האחרונות (שישי) על שיבושים בפעילותם של אתרי אינטרנט שונים, ביניהם אמזון, טוויטר, נטפליקס, Etsy, Github, ו- Spotify. בשעה זו נמשכים השיבושים ואין צפי לסיום הטיפול והחזרת האתרים לפעילות סדירה.

על פי הדיווחים בעולם התקפת הסייבר החלה בשעה 09:20 בבוקר אך למעשה גולשים החלו להרגיש בשיבושים ואטיות באתרים רבים רק בשעה 12:07 (שעון ארה"ב) ככל הנראה בשל מתקפת סייבר על שרתי אירוח DNS בעיקר על חברת Dyn שהיא אחת מחברות ה DNS הגדולות בעולם.

שרת ה DNS הוא הליבה ועמוד השדרה של האינטרנט. זהו בעצם השירות אשר ממיר את כתובת האינטרנט שהגולש מקליד בשורת הכתובת, לכתובת ה-IP של השרת בו מאוחסן האתר והמידע אליו רוצה לגשת הגולש.

בחברת Dny אמרו היום כי ככל הנראה מדובר בתקיפת distributed denial-of-service attack) DDoS) ובעברית התקפת מניעות שירות מפוצלת, שזה אומר תקיפה על ידי גרימת ניצול מקסימלי של משאבי השרת (מעבד, זיכרון, רוחב פס וכו') על מנת שהאתר או השירות לא יהיה זמין בפני גולשים אחרים. בהתקפה זו שמתבצעת על ידי מספר מחשבים במקביל, לעיתים מדובר בעשרות או מאות מחשבים, אשר מציפים את השרת באמצעות שליחת "פאקטים" (חבילות) עד לניצול מלא של משאבי השרת.

תרשים שמדגים התקפת מניעת שירות | מתוך ויקיפדיה
תרשים שמדגים התקפת מניעת שירות | מתוך ויקיפדיה

לפי שעה שום קבוצת סייבר לא נטלה אחריות למתקפת הסייבר אך המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית החלה במעקב וניטור אך המתרחש. כמו כן, מדובר בתקיפה השנייה היום כפי שדווח שתחילתה הייתה בשעה 09:20 וחזרה שוב בשעה 12:07. הפגיעה משפיעה בעיקר על גולשי האינטרנט בחוף המזרחי בארצות הברית.

facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd