הציתו את משרדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ונשלחו למאסר

משרדי קבוצת הכדורגל ביתר ירושלים לאחר ההצתה
צילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה מחוז ירושלים

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) 15 חודשי מאסר על אביתר יוסף תושב רוחה ו-10 חודשי מאסר על מתן נבון תושב קריית גת, בגין הצתת משרדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, כמחאה על הצטרפותם של שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה לקבוצה.

ביום שבת 26 בינואר השנה פורסמה כתבה בכלי התקשורת לפיה לפיה קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים עתידה לצרף לשורותיה שני שחקנים זרים בני הדת המוסלמית. בעקבות הידיעה החלו פעולות מחאה של אוהדי הקבוצה במשחקים ובאימונים של הקבוצה שכללו קריאות נגד הבעלים של הקבוצה ארקדי גאידמק, יושב ראש הקבוצה איציק קורנפיין והשחקנים המוסלמים. וכן קריאות גזעניות והנפת שלטים גזעניים ובהם השלט "בית"ר טהורה לעד".

בקרב אוהדי הקבוצה, קמה לפני מספר שנים התארגנות בלתי פורמלית, המתקראת ארגון לה-פמיליה. במסגרת פעילותו של הארגון, נוהגים האוהדים ללבוש חולצות, צעיפים וכובעים הנושאים את שם הארגון. הארגון מוכר בקרב האוהדים כקבוצה הנחשבת כ"גרעין קשה" של אוהדים וכמי שחבריה מתפרעים בעת המשחקים ובסמוך אליהם, בין השאר, בקללות ובקריאות גזעניות.

כשבועיים לאחר פרסום הכתבה בכלי התקשורת היו יחד הנאשמים, אביתר ומתן בחתונה באזור הדרום, בצאתם מהחתונה, בשעות הלילה, החליטו להביע מחאתם על התנהגות הנהלת המועדון והבאת השחקנים המוסלמיים. הם נסעו יחד לבתיהם החליפו בגדים, לאחר מכן נסעו לתחנת דלק מילאו בקבוקים בבנזין ויצאו לכיוון משרדי קבוצת הכדורגל בירושלים. כשהגיעו הם חנו את הרכב בשכונה סמוכה למשרדי הקבוצה והלכו ברגל כשברשותם הבקבוקים, השניים ניפצו את שמשות המשרדים, השליכו פנימה את הבקבוקים הבוערים שהציתו את המקום ונמלטו אל עבר מכוניתם. למקום נגרם נזק רב הנאמד בכ- 140 אלף שקלים.

השניים הודו בעובדות כתב האישום וכאמור נידונו למאסר במסגרת הסדר טיעון.

רוצה לקבל עדכונים מאיתנו ? הכנס/י את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
forum3-600

.

תגובות

תגובות

תגובה לכתבה

האימייל לא יוצג באתר.