בית חדשות הארץ "היום ראיתי ממקור ראשון את ההשפעה ההרסנית של ירי הרקטות מעזה"

"היום ראיתי ממקור ראשון את ההשפעה ההרסנית של ירי הרקטות מעזה"

סגן שר החוץ הבריטי לענייני המזה"ת ושגריר בריטניה בישראל
במושב נתיב העשרה (צילום: דיתי הורביץ- ארד)

סגן שר החוץ לענייני המזה"ת בממשלה הבריטית, אליסטייר ברט, ושגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, התארחו היום (חמישי) במושב נתיב העשרה במועצת חוף אשקלון, במטרה להכיר וללמוד את הצד הישראלי בסכסוך הישראלי- פלסטיני.

סגן השר ברט ביקר ברשות הפלסטינית ובמושב נתיב העשרה במטרה להביע תמיכה ביוזמת קרי לחידוש שיחות השלום בין ישראל והפלסטינים. במפגש עם תושבי המושב, שמע את סיפורה האישי של יו"ר הועד המקומי של המושב, פנינה רוגולסקי , שבנה איבד את חברתו, דנה גלקוביץ' ז"ל, לפני כ-8 שנים כאשר רקטת קסאם התפוצצה בחצר ביתה, וכן עובד זר מתאילנד, מאני סינגמפון ז"ל, נהרג בעת שעבד בעסק המשפחתי. גלן אילון סיפר על בנו וכלתו שביתם ספג פגיעה ישירה ונזק רב בגל ההסלמה האחרון, רוני קידר, תושבת המושב ונציגת ארגון 'קול אחר' הביעה את פעילותה לקידום השלום במסגרת הארגון וכן, ראש האגף לשירותים חברתיים במועצה האזורית חוף אשקלון, מעוזיה סגל, סיפר על אופן הטיפול הייחודי בנפגעי חרדה וטראומה והשפעות המצב הביטחוני על החוסן הנפשי של התושבים.

סגן השר הבריטי אמר: "בריטניה וישראל הן בעלות ברית קרובות, ואנו מעריכים את האתגרים הביטחוניים הייחודיים שישראל ניצבת בפניהם. במפגש עם משפחות מנתיב העשרה ראיתי היום ממקור ראשון את ההשפעה ההרסנית של ירי הרקטות מרצועת עזה. זה חיוני ששני הצדדים ינצלו את ההזדמנות כדי לתמוך במאמציו של מזכיר המדינה קרי להבטחת שלום אמיתי ובר קיימא עבור ישראלים והפלסטינים ".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, הודה לאורחים על ביקורם ואמר: "יש לנו צורך למצוא פתרון של קבע עבור התושבים הסופגים פעם אחר פעם ירי הרסני ומאסיבי אל עבר בתיהם ומשפחותיהם. נוכחותכם כאן חשובה לנו ומעידה על חשיבות הצורך במציאת פתרון הולם גם בקרב ממשלת בריטניה."

סגן שר החוץ הבריטי לענייני המזה"ת, אליסטייר ברט, ושגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד
התארחו במושב נתיב העשרה (צילום: דיתי הורביץ- ארד)
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *