בית מבזקים נפגעי הרווחה הפגינו מול ביתו של השר מאיר כהן בדימונה

נפגעי הרווחה הפגינו מול ביתו של השר מאיר כהן בדימונה

הפגנה מול ביתו של שר הרווחה, מאיר כהן
(צילום: חדשות MivzakLive)

הערב (חמישי) הפגינו כחמישים אזרחים מרחבי הארץ מול ביתו של שר הרווחה מאיר כהן (יש עתיד) במחאה על מדיניות משרד הרווחה בכל הנוגע להוצאת ילדים מחזקת הוריהם. את עצרת המחאה מול ביתו של שר הרווחה מאיר כהן מדימונה ארגנה הבלוגרית לורי שם טוב שילדיה נלקחו ממנה ואותם היא רואה רק באמצעות פיקוח במרכז קשר במרכז הארץ.

לורי שם טוב הגיע עם כחמישים פעילים שכולם נפגעי שירות הרווחה בכל רחבי הארץ, כדי לנסות לפגוש את שר הרווחה בביתו אך המשטרה מנעה כל אפשרות של גישה לרחוב בו מתגורר השר ואישרה למפגינים להפגין ברחוב סמוך לכניסה לרחוב בו הוא מתגורר . סופי גל תושבת אילת הגיע להפגנה ומחתה על כך שאינה מסוגלת לפגוש את ילדיה שאף הם נלקחו על ידי שירותי הרווחה בטענות שונות.

אורה מ' תושבת הדרום בשל נכותה הקשה לא יכלה ללדת באופן טבעי, הצליחה במאמצים רבים להביא ילדה לעולם באמצעות אם פונדקאית אך מטעמים השמורים לשירותי הרווחה ומשרד המשפטים הילדה נלקחה מיד לאחר הלידה למקום בלתי ידוע כך לטענתה של אורה מ, הזועקת לכל מי שרק מוכן להקשיב שישיבו לה את ילדתה.

הפגנה מול ביתו של שר הרווחה, מאיר כהן (צילום: חדשות MivzakLive)

הפעילים הרבים שהגיעו לדימונה מכל רחבי הארץ קראו באמצעות כריזה לשר הרווחה שיתערב באופן מיידי כדי לתקן את העוולות הנגרמות להם על ידי שירותי הרווחה כך על פי טענתם.

לורי שם טוב אומרת "המדיניות הזו אשר נכפת עלינו בשל מאבקי גירושין או מאבקים אחרים גורמת לכך שלשירותי הרווחה במדינת ישראל היד קלה על החתמת שופטים והפעלת סמכויות פקידות הסעד לקחת ילדים מזרועות ההורים ולהעבירם למודות או לאומנה ואימוץ. המצב הזה חייב להיפסק על ידי שינויי חקיקה ורק שר רווחה בעל רגישות גבוהה יכול ומסוגל להביא לשינוי המצב האבסורדי שאימהות ואבות נותרים על לא עוול בכפם ללא היקר להם מכל שזה הילדים. אני קוראת לשר הרווחה להאיץ את התהליכים של שינוי מדיניות הרווחה ושינויי חקיקה שיחזירו להורים את מנוחת הנפש שלהם לאחר נתק כפוי בין ההורים והילדים. הסמכויות הניתנות היום לפקידות סעד לסדרי דין הם רחבים מאוד וגורמות לא אחת לעוול משווה להורים ולילדים".

מקורביה של אורה מ' מהדרום זעמו היום על המשטרה שלא נתנה להם להתקרב לחצר ביתו של כהן ולהביע את מחאתם השקטה. במשטרה הסבירו כי לא ניתן להם להתקרב לבית השר מאחר ומדובר בהפרה בוטה של תנאי הרישיון שהמשטרה אפשרה לקיים את העצרת. כוחות גדולים של משטרה ששמרו על העצרת התנהגו ברגישות מאוד גבוהה מול המפגינים אך פעלו בנחישות כדיי למנוע הפרות סדר או הפרה של תנאי הרישיון. בזירת העצרת נכחו כל סגל הפיקוד של תחנת משטרת דימונה בפיקודו של סגן ניצב אבשלום אלמליח שהיה מלווה בצמרת התחנה כולל אנשי בילוש ומודיעין. כל העת עודכן מטה המרחב בכל הנוגע להתנהלות העצרת, במשטרה הבינו כי סף הרגישות בעצרת מחאה כזו הוא גבוהה והיה חשש מהתפרצות אמוציונאלית של המפגינים הנושאים איתם מטען רגשי כבד.

הפגנה מול ביתו של שר הרווחה, מאיר כהן (צילום: חדשות MivzakLive)

בתום העצרת שהחלה בשעה 19:00 והסתיימה בשעה 21:00 ללא שום הפרות סדר וכל המפגינים חזרו ללא עיכובים. במשטרה הביעו סיפוק מהצורה בה הסתיימה העצרת אך למרות התפזרות המפגינים במשטרה המשיכו לחסום את הרחוב בו מתגורר שר הרווחה שעות ארוכות גם בתום האירוע. יועץ השר לתקשורת אבי בן זיקרי מסר הודעה קצרה לתקשורת ואמר: "לצערנו בשל סדר יום עמוס שנקבע מראש השר לא הצליח להגיע היום לעצרת. השר נפגש מעת לעת עם נציגים של מטה המאבק מאזין להם ומנסה להביא לפתרונות אנושיים. השר מבין ללבם של המפגינים שנקלעו לסיטואציות אישיות קשות בעלות משמעות המובנות היטב ללבו של השר. השר ימשיך לבחון את הטענות והנחה את צמרת משרדו להניח בפניו פתרונות יצירתיים. השר פועל במסגרת החוק והיה ואם יתגלו כשלים במדיניות השר לא יהסס להביא לשינויים שיביאו להקלה תוך גילויי הבנה למצוקת ההורים והילדים. השר ישמור על טובת הילדים שלומם וביטחונם תוך התייעצויות עם אנשי מקצוע בכירים אך יפעיל את שיקול דעתו בכל מקרה לגופו.

הפגנה מול ביתו של שר הרווחה, מאיר כהן (צילום: חדשות MivzakLive)
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

 1. אני מתביישת להיות חלק מהמדינה הזאת, מדינה המקשה על היושבים בה לחיות את חייהם בשימחה ובשלווה. אנחנו נולדים לקשיים, גודלים לקשיים מביאים ילדים לקשיים ומתבגרים לקשיים. אם אורה מור יוסף הייתה דואגת ללדת את הילדה בארץ אחרת ולגדל אותה שם היא לא הייתה צריכה לעבור את איסורי הגיהנום שהיא עוברת. מתי תבינו אתם החוצפנים שם למעלה, שעמום לא בריא לאדם ואתם גורמים סבל לאחרים. תנו לחיות בשקט ולא למות מקושי וצער. 

 2. לורי שם טוב

  משרד הרווחה סיגל לעצמו נוהג נפשע של הוצאת ילדים בכפיה ממשמורת ההורים כשהוא מוציא צווי איסור פרסום ומטיל איפול כבד על חטיפת ילדים ממשמורת ההורים.

  אנחנו ההורים איננו אזרחים שקופים ולא מתכוונים לוותר על ילדינו.

 3. אני מתבייש לחיות במדינה שבה המשפחה היא לא הנקודה של המדינה וילדי בני ערובה

 4. אבל אם האמא היא חולת נפש ופוגעת בילדים?

  עדיין צריך להשאיר ילדים אצל אמא חולת נפש שמשתמשת בילדים כדי לפגוע ולהתנקם בגרוש שלה?
  האם האמא נקייה מכל אשמה רק בגלל שהיא אמא?

  הגרשות הרעות והחולות באמת, משתמשות בילדים כדי להתנקם ועל הדרך הורסות להם את החיים.

 5. כתבה מעולה מתארת את המצב לאשורו עם הפתרונות, כל הכבוד שלום בר אבי

 6. כנס רווחה 2013

  כנס רווחה ושימור עובדים יערך ב-31.7, ומזמין אתכם להתעדכן בעולם שמזמן אינו כולל רק ארגון פעילויות גיבוש לעובדים, אלא מהווה נגזרת של האסטרטגיה הארגונית.

  הכנס הינו כנס מקצועי בו יחלקו מנהלי משאבי אנוש ורווחה ואנשי קהילה בכירים ידע וניסיון אישי.

  http://www.hrus.co.il?p=34941

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *