מודעות פרסומת

בית חדשות הארץ למקומות, היכון : מכוניות פורמולה 1 ברחובות ירושלים

למקומות, היכון : מכוניות פורמולה 1 ברחובות ירושלים

בפעם הראשונה בהיסטוריה ינועו מכוניות פורמולה 1 ברחובות ירושלים • מופעי הפורמולה יתקיימו במשך יומיים למרגלות חומות העיר העתיקה • יתקיימו מופעי מכוניות סופרסטארס עם מנועי V8 • רוכב הפעלולים הטוב בעולם כריס פפייפר יככב באירוע • יתקיים מופע רכיבה ראשון בארץ של אופנועי סופרבייק • מאה אלף איש צפויים לצפות במופעים ללא תשלום

העיר ירושלים מתכוננת לאירוע היסטורי שלא היה מעולם בישראל : מופע פורמולה ירושלים ברחובות העיר עם המכוניות של פרארי, מרצדס, אאודי ועוד.

מופעי פורמולה ירושלים, יתקיימו בתאריכים 13-14 ביוני, ותצוגת המכוניות תתקיים במתחם הרכבת בין התאריכים 13- 9 ביוני. במסגרת האירועים יתקיימו במשך יומיים מופעי נהיגה והמכוניות תחלופנה במסלול ייעודי ברחובות העיר ולמרגלות חומות העיר העתיקה.

פרט לפרארי תגענה מכוניות פורמולה 1 מקבוצת מרוצים נוספת שזהותה תיחשף ב-28 במאי. בנוסף למכוניות הפורמולה 1 שיככבו ב- 2013 Jerusalem Formula The Peace Road Show תשתתפנה גם מכוניות פרארי צ'אלנג' בנסיעות הדגמה על מסלול הרחובות בעיר . עוד בתוכנית מופעים של רכבי סופרסטארס ודריפטינג ססגוניים של מכוניות עתירות כוחות סוס עם מנועי 8V

גם חובבי הספורט המוטורי הדו גלגלי ייהנו מהופעה מרהיבה וייחודית של רוכב הפעלולים הטוב בעולם כריס פפייפר הגרמני שיגיע לישראל בפעם הראשונה ובמיוחד לאירוע זה.

כמו כן ייהנו הצופים ממופע רכיבה ראשון בישראל של אופנועי ספורט superbike או קבוצת MOTOGP שיפגינו את יכולתם על המסלול. הקהל המוזמן לצפות באירוע ללא תשלום ייהנה ממתחמי צפייה לאורך המסלול. כמו כן יוקם מתחם מושבים מדורג שהכניסה אליו תהיה בתשלום.

צוות מקצועי בכיר של נהגים וטכנאים יגיע ארצה ממפעלי פרארי במראנלו איטליה לטובת האירוע שיחבר את ישראל לרמה הגבוהה ביותר בעולם בתחום הספורט המוטורי.

נהג הפורמולה 1 לשעבר ג'יאנקרלו פיסקלה שהשתתף ב-231 מרוצי גראנד פרי ובמאזנו 19 פודיומים מתוכם שלושה ניצחונות, כיבד בנוכחותו את מפגש התקשורת הראשון שהתקיים לרגל האירוע.
זוהי הפעם הראשונה אי פעם בה ינועו מכוניות פורמולה 1 ברחובות ירושלים. בכך מצטרפת בירת ישראל ועומדת בשורה אחת עם ערים גדולות אחרות בעולם כדוגמת מוסקבה ניו יורק סאו פאולו, מונקו, מקאו ורוטרדם המקיימות אירועי ספורט מוטורי בינלאומי בהשתתפות מכוניות פורמולה 1 של פרארי – הניצבת בצמרת הענף המוטורי העולמי מעל 60 שנה ובאמתחתה 16 אליפויות עולם לקבוצות ו- 15 אליפות עולם לנהגים.

ראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת ציין כי ירושלים מצטרפת לערים מובילות בעולם, שעורכות אירועי ספורט מוטורי בינלאומיים , עם מכוניות פורמולה 1 ותצוגת רכבי על , אליהם מגיעים מאות אלפי צופים המביאים לתרומה עצומה לכלכלת העיר, לתיירות ולמיתוגה של ירושלים בעולם. המסלול המתוכנן בירושלים יפהפה ואטרקטיבי ומשלב ברקע את חומות העיר העתיקה ונופיה הייחודיים של ירושלים עם אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. מדובר בהפקה עצומה שלא הייתה כמותה בישראל, אליה נרתמו גופים רבים ונותני חסויות בארץ ובעולם המסייעים בהפקתה ובמימונה.

"מכוניות הפורמולה על רקע חומות העיר העתיקה הן אירוע היסטורי שיביא לתרומה עצומה לכלכלת העיר, לתיירות ולמיתוגה של ירושלים בעולם. ירושלים היום היא עיר פתוחה ומזמינה, חשוב לנו להוציא מירושלים באמצעות המופע הבינלאומי מסר של שלום ללא מחלוקות פוליטיות ואנחנו מזמינים את כל חובבי הספורט באשר הם ללא קשר לדת גזע ומין לאירוע החשוב וההיסטורי . אני מזמין את כל תושבי המדינה לבוא וליהנות מחוויה יוצאת דופן, כחלק מהתנופה בתחומי התרבות והספורט המתרחשת בירושלים בירת ישראל" אמר ראש העיר, ניר ברקת.

צילום : נועם פיינר

מארגני המופע מבקשים להעביר מירושלים באמצעות המופע הבינלאומי מסר של שלום ללא מחלוקות פוליטיות ומזמינים את כל חובבי הספורט באשר הם ללא קשר לדת גזע ומין לאירוע החשוב וההיסטורי .

מעיריית ירושלים נמסר : "ירושלים עברה בשנים האחרונות מהפכה בתחום התרבות והספורט וחזרה למקומה הטבעי כבירת התרבות של ישראל העומדת בשורה אחת עם ערים מובילות בעולם. תחומי התרבות והתיירות שולבו זה בזה במטרה ליצור אירועי עוגן תיירותיים אשר ביכולתם להביא לצמיחה כלכלית, עסקית, תרבותית ותיירותית לעיר. כך יזמה העירייה את מרתון ירושלים הבינלאומי שהתבסס כאחד מהמרתונים המובילים בעולם, פסטיבל האור, עיר הקרח, חוצות היוצר, חבילת הקיץ בירושלים, חמשושלים, פסטיבל המוסיקה בעיר העתיקה, וכן אירועים בינלאומיים דוגמת המכביה ה-14 השבה לירושלים ואליפות אירופה בכדורגל".

facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *