בית חדשות הארץ חתני חידון התנ"ך הארצי לנוער תשע"ג – אליאור בביאן וקורן קאזס

חתני חידון התנ"ך הארצי לנוער תשע"ג – אליאור בביאן וקורן קאזס

חידון התנ"ך הארצי לנוער תשע"ג

הערב (שלישי) התקיים בהיכל התרבות בדימונה חידון התנ"ך הארצי לשנת הלימודים תשע"ג. בחידון התמודדו 12 תלמידים, 6 תלמידים מהממלכתי ו- 6 תלמידים מהממלכתי דתי. 12 התלמידות והתלמידים אשר העפילו אל שלב הגמר לאחר שגברו על 12,000 תלמידים אשר התמודדו בשלבים המוקדמים של החידון. החידון התקיים במעמד מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, וראש עיריית דימונה אלי בורנשטיין.

התלמידים אליאור בביאן מישיבת שערי תורה בירושלים (ממלכתי דתי) וקורן קאזס מתיכון דה שליט ברחובות (ממלכתי) גברו על שניים עשר המתמודדים בשלב הגמר וזכו בתואר חתני חידון התנ"ך הארצי לנוער לשנת תשע'ג.

התלמידים תכלת פייגנסון מבית הספר ליאו בק בחיפה (ממלכתי), ליאורה ברוורמן מבית הספר דרכי נועם, פתח תקוה (ממלכתי דתי) ואלירן אלישע מבית הספר המסורתי בירושלים (ממלכתי) זכו בתואר סגני חתני התנ"ך.

ארבעת הזוכים במקומות הראשונים יעפילו לחידון התנ"ך העולמי, אשר יתקיים ביום העצמאות ה- 65 של מדינת ישראל .

שר החינוך, גדעון סער, בירך את כל המתמודדים בחידון התנ"ך ואמר : "כל המתמודדים הם אמנם צעירים, אבל לכולם יש נכס יקר וחשוב- ידע ובקיאות מרשימה בספר הספרים. בני הנוער האלה שהעמיקו בלימוד התנ"ך זכו להכיר בצורה הטובה ביותר את תולדות עמנו ומקורותינו ואת הזהות הלאומית והערכית שלנו. התנ"ך הוא התשתית הערכית של המוסר ושל אהבת הארץ והעיסוק בו מחבר את כל חלקי העם לשורשים שלנו ולמורשת המשותפת שלנו".

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר וחתני החידון – מימין : אליאור בביאן ומשמאל: קורן קאזס (צילום : משרד החינוך)
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *