בית חדשות הארץ מבקר המדינה : "מועצת חוף אשקלון לא תוכל להחזיק מעמד ללא תמיכה ממשלתית"

מבקר המדינה : "מועצת חוף אשקלון לא תוכל להחזיק מעמד ללא תמיכה ממשלתית"

צילום: דוברות חוף אשקלון

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לידנדשטראוס, ביקר היום (שני) במועצה האזורית חוף אשקלון. ראש המועצה, יאיר פרג'ון: "יש לנו אתגר מתמשך זה 7 שנים."

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, סקר בפני מבקר המדינה את האתגרים העומדים בפני המועצה הנמצאת במרחב עוטף עזה ומעל 50% ממפוני גוש קטיף נקלטו בתחומה. "יש לנו אתגר מתמשך זה 7 שנים והדרך עוד לפנינו", אמר.

פרג'ון העלה בפני המבקר נושאים בהם החלטות ממשלה הקשורות לשיקום תושבי המועצה המפונים לא יצאו אל הפועל :

* תקצוב קירוי למט"ש אשקלון על סך 50 מיליון שקלים לטובת מניעת מפגע סביבתי. מאז ההבטחה חלפו מספר שנים, אך הקירוי לא בוצע. בינתיים, משפחות החלו לגור ביישוב באר גנים והמפגע הסביבתי, ריחות מהמט"ש, מגיעים לבתי התושבים.

* התחייבות משרד התחבורה לבנות מחלף בצומת ניצנים. עיכוב בבניית המחלף מקשה מאוד על החיים השגרתיים של תושבי ניצן ובאר גנים שכן הכביש מוביל גם לחוף הים ולבסיס הצבאי.

* ענה לחקלאים באיתור קרקעות מתאימות לעיבוד.

* אתר הקרווילות ניצן הינו יישוב מתכלה על פי התוכניות הממשלתיות, אך יחלפו שנים רבות עד שיתפנה לחלוטין. במועצה שלושה אתרים גדולים שצריך לתחזק בו זמנית, אך אינם מיושבים באופן מלא.

"אל תינטשו את המסורת בה נקט משרד המבקר עד היום. יש להמשיך ולערוך מעקב אחר ביצוע החלטות הממשלה באשר להתחייבויותיה כלפי המפונים", אמר המבקר לאנשי צוותו.

עוד הוסיף לינדנשטראוס ואמר: "המועצה לא תוכל להחזיק מעמד ללא תמיכה ממשלתית. אסור לוותר לפקידות על הזכויות המגיעות ואנו במשרד המבקר נסייע ככל שניתן."

את הביקור סיכם המבקר בסיור שערך ביישובים ההולכים ונבנים בבאר גנים וביישוב ניצן. "הייתם אופטימיים והאופטימיות הזו הוכיחה את עצמה", סיכם בדבריו.

facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *