מודעות פרסומת

בית חדשות חוץ רוסיה וסין הטילו וטו על הצעת ההחלטה בנוגע לסיום האלימות בסוריה ובכך הפקירו את האזרחים בידי הצבא

רוסיה וסין הטילו וטו על הצעת ההחלטה בנוגע לסיום האלימות בסוריה ובכך הפקירו את האזרחים בידי הצבא

מועצת הביטחון של האו"ם (ארכיון)

לאחר ניסיונות רבים של חברי מועצת הביטחון להגיע להסכמה עם הרוסים והסינים בנוגע לסוריה, הערב זה קרה – שתי המדינות הטילו וטו בהצבעה. הרוסים אף כינו את ההצעה "מגוחכת"
שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, תקף בחריפות את הטלת הוטו של רוסיה וסין במועצת הביטחון על הצעת ההחלטה לסיום האלימות בסוריה שהציעה הליגה הערבית. לדבריו, שתי המעצמות "נטשו את העם הסורי".
קודם לכן שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה מתח ביקורת על רוסיה בשל האיום בהטלת וטו באו"ם, ואמר כי רוסיה אחראית להמשך האלימות מצד משטרו של אסד.ז'ופה אמר כי "מי שמנסה לבלום החלטה חשובה במועצת הביטחון יישא באחריות היסטורית".
בטבח שלא נראה כמותו מאז תחילת ההתקוממות במדינה בחודש מרץ שנה שעברה, נהרגו למעלה מ-400 בני אדם, כאשר כוחות צבא סוריה הפתיעו אמש את תושבי העיר חומס ופתחו בהתקפה ארטילרית קשה ביותר שנמשכה שעות רבות במהלך הלילה.פעילי זכויות אדם הפועלים בסוריה דיווחו כי התקפה כזו הם לא ראו מעולם.
תושבי העיר זעקו לעזרה אך הדבר היחיד שהגיע, זה עוד ועוד פגזים וטילי קטיושה שנורו לעבר שכונות העיר. יש לציין כי בתקופה זו מציינים בסוריה 30 שנה לטבח שביצע אביו של בשאר אל-אסד, חאפז אל-אסד בעיר חמה בחודש פברואר 1982. אז, על פי ארגוני זכויות אדם נהרגו בין 20,000 ל-40,000 אלף בני אדם.
נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס להתקפה אתמול של כוחות הביטחון הסוריים על העיר חומס ואמר "שלושים שנה אחרי שאביו של אסד טבח בעשרות אלפי גברים, נשים וילדים חפים מפשע בחמה, אתמול בשאר אסד חזר על אותו התסריט בעיר חומס. מאות אזרחים סוריים, בהם נשים וילדים נרצחו אתמול על ידי הפגזות של הצבא הסורי, הכוחות הסורים ממשיכים למנוע ממאות אזרחים פצועים מלבקש עזרה רפואית".
"אני מגנה בחריפות את ההתקפה הבלתי מתקבלת על הדעת של ממשלת סוריה נגד אזרחיה, אני משתתף בצערם של אלה שאיבדו את יקיריהם, אסד חייב לעצור את מסע ההרג והפשעים נגד בני עמו ומיד".

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *