בית חדשות הארץ היישוב שהתגייס להצלת חייה של טל דרור – הגיש נגדה תלונה במשטרה

היישוב שהתגייס להצלת חייה של טל דרור – הגיש נגדה תלונה במשטרה

תושבים ביישוב גבעות בר שבדרום הגישו הבוקר (חמישי) תלונה במשטרת באר שבע בחשד להונאה נגד טל דרור, חולת הסרטן שגייסה כספים עבור טיפול מציל חיים בסרטן הכבד שניתן בארה"ב. על פי התלונה, ההתנהלות מול טל דרור חשודה, אינה שקופה והיא ממשיכה לגייס כספים על אף שהסכום שביקשה לאסוף התקבל במלואו והועבר לבית החולים.

טל דרור, בת 50, פתחה לפני מספר חודשים בקמפיין ציבורי לגיוס סכום של כ-200 אלף דולר עבור טיפול מציל חיים בסרטן הכבד בבית החולים בסטנפורד בארה"ב. תחקיר רדיו דרום חשף כי הטיפול בארה"ב אינו נחשב לייחודי וטיפול זהה אף ניתן במספר בתי חולים בארץ במימון קופות החולים ללא צורך בגיוס כספים. אחוזי ההצלחה של הטיפול בארץ נחשבים גבוהים. כמו כן, טל טענה כי הטיפול הומלץ לה על ידי הרב פירר אך שיחות שקיימו ברדיו דרום עם אנשים מטעמו חשפו שלא היה קשר בין השניים וכי היא לא קיבלה המלצה שכזאת.

התושבים שהגישו את התלונה ניסו לקבל באופן עצמאי מענה על התהיות שעלו. בתחילה ביקשו לעצור את העברת הכספים אך לאחר מכן אישרו את המהלך. כלל הכספים שטל ביקשה לאסוף גויסו, הועברו לארה"ב ועמותת "חברים לרפואה", שניהלה את מסע התרומות, סגרה את החשבון לתרומה. אל בית החולים הועבר סכום ראשוני של 168,500$ בהעברה בנקאית ישירה וטל טסה לארה"ב. שאר הסכום הועבר לאחר מכן. עד כה, מלבד שיחות עם טל, לא התקבלה אסמכתא רשמית מסטנפורד על הטיפולים.

למרות כל זאת ולמרות סגירת החשבון לתרומות, נמשך מסע התרומות באמצעות מופע בהשתתפות ישראל קטורזה וקובי מימון שהתקיים ב-21.3. עד כה לא ידוע למתלוננים, אשר סייעו בארגון המופע בראשיתו, לאן הועברו הכספים שגויסו במופע. בעקבות זאת, הוחלט להגיש את התלונה.

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd