בית חדשות הארץ לא הכל שחור ולבן: ארבע זברות הועברו מהספארי לגן חיות ברשות הפלסטינית

לא הכל שחור ולבן: ארבע זברות הועברו מהספארי לגן חיות ברשות הפלסטינית

המנהל האזרחי לאזור יהודה ושומרון תיאם הבוקר את העברתם של ארבע זברות, שני זכרים ושתי נקבות, מהספארי ברמת גן לגן החיות בקלקיליה. בשיתוף פעולה של הספארי, רשות המעברים וגן החיות הפלסטיני, הוביל המנהל האזרחי את המהלך. בעלי החיים הועברו דרך מעבר אליהו לתוך שטחי הרשות הפלסטינית, שם ימצאו הזברות את ביתן החדש.

המנהל האזרחי אמון על הסוגיות האזרחיות כלפי יהודה ושומרון. את תחום העברות בעלי החיים מישראל לשטחי הרשות הפלסטינית מרכז קצין מטה לענייני חקלאות, מר סמיר מועדי: "באמצעות תיאום מול הקישור הפלסטיני אנו דואגים למעבר של בעלי החיים. כך גם מול הגורמים הבכירים בגן החיות בקלקיליה אשר ציפו זמן רב להגעתן של הזברות."

שיתוף פעולה בין הספארי לגן החיות בקלקיליה מתקיים כבר שנים רבות. בתיאום המנהל האזרחי התבצעו בעבר מספר העברות, בעבר הועברו גם אריות והיפופוטמים.

"אני גאה לתווך בין שני מוסדות שונים אשר להם אותה מטרה – שמירה על חיות הבר וחינוך לחמלה ולאהבת בעלי חיים. גן החיות בקלקיליה עובר שינוי משמעותי בסיועו של אדריכל הולנדי מומחה לתכנון גני חיות ומעבר בעלי חיים הוא הזדמנות מצוינת לאפשר גם לילדי קלקיליה להיחשף לבעלי חיים נדירים. מטרתנו בראש ובראשונה היא לאפשר איכות חיים מייטבית לזברות ולכל בעלי החיים בגן החיות שבקלקיליה וביקור מהנה ומלמד למבקרים הרבים שמגיעים אלינו," מסכם מועדי.

צילום: דוברות מתפ"ש
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *