מודעות פרסומת

בית חדשות הארץ 17 שנות מאסר על דוד, שביצע לאורך שנים עבירות מין באחייניתו הקטינה

17 שנות מאסר על דוד, שביצע לאורך שנים עבירות מין באחייניתו הקטינה

תושב הפזורה הבדואית בנגב ביצע לאורך מספר שנים במספר רב של הזדמנויות, ביצע עבירות מין חמורות באחייניתו הקטינה, בת אחותו, מאז היותה בת כ-14. הנאשם נדון לעונש של 17 שנות מאסר ופיצוי בסך 100,000 ₪ למתלוננת, לאחר שהורשע בתום שמיעת מלוא הראיות בתיק, בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום- עבירות רבות של אינוס במשפחה, מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

על פי עובדות כתב האישום וכן לפי עדותה של המתלוננת בבית המשפט, הנאשם ניצל את הקרבה המשפחתית וההזדמנויות הרבות בהן נפגשו, כדי לפגוע בה מינית, בין היתר בבית סבתה וכן בבית הוריה, כאשר אף אחד לא היה בבית. הנאשם התעלם מצעקותיה ותחנוניה של המתלוננת שיחדל ממעשיו ואף איים עליה שיפגע בה אם לא תשתוק.

בשלב הטיעונים לעונש, ציינה הפרקליטות, כי "הנאשם בחר בקורבן זמין ונוח לרצונותיו המיניים, כאשר היא צעירה ממנו בהרבה, בת משפחה הסרה למרותו, וחוששת לחשוף את אשר עולל לה, מה שיהיה כרוך במחירים חברתיים ואישיים כבדים, בהינתן אופייה ומסורתה של החברה שבה שניהם גדלו וחיים". עוד ציינה התובעת, כי "הנאשם סמך לאורך תקופה על "קשר שתיקה" משפחתי וסביבתי, שיגבר על הרצון לחושפו ולהענישו, אפילו אם תעז המתלוננת לשתף מי מקרוביה במה עובר עליה", וביקשה מבית המשפט להטיל על הנאשם עונש מאסר משמעותי ומרתיע.

בית המשפט קיבל את עמדת התביעה והטיל על הנאשם, כאמור, עונש של 17 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסך 100,000 ₪. בית המשפט ציין בגזר הדין, כי " הפוגע היה לא חיצוני וזר, אלא בן משפחה קרוב שניתן בו אמון, ושהופקד לשמור ולהיות "שמרטף" של הקטינה ולהגן עליה כאשר הוריה היו מחוץ לבית. חומרת המעילה באמון, ועוצמת האשם שבמעשי הנאשם, מתעצמים בנסיבות אלו. מעשיו הקשים של הנאשם פגעו בערכים חברתיים חשובים ומוגנים- הגנתם של קטינים מפני פגיעה מבני משפחתם, שמירת זכותו של אדם על שלמות גופו ועל פרטיותו, והגנה על כבודו".

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *