בית חדשות הארץ הפרקליטות התייחסה לעונש שקיבל שלום דומרני

הפרקליטות התייחסה לעונש שקיבל שלום דומרני

בית משפט המחוזי בב"ש קיבל היום במלואו את הסדר הטיעון והרשיע את שלום דומרני ו-3 נאשמים נוספים בעבירות שונות, כל אחד לפי חלקו. ההסדר מגלם הלכה למעשה את חלקו המהותי של דומרני, שעקרו מתבטא בהספקת נשק לנאשמים אחרים בכתב האישום, שאליהם חבר, לצורך פגיעה בקבוצה עבריינית אחרת. אם התכנית הייתה יוצאת לפועל, זה עלול היה לסכן את הציבור.

הפרקליטות, בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל- ימ״ר לכיש, ניהלה משפט ארוך ולמרות הקשיים הראייתיים והמשפטיים הלא מבוטלים, עליהם הצביע בית המשפט כבר בהליך המעצר וכן בהמשך להליך גישור שהתקיים, עמדה על הגנת האינטרס הציבורי בכך שהנאשמים ירצו עונשי מאסר משמעותיים מאחורי סורג ובריח, המבטאים את חלקם במעשים המתוארים בכתב האישום, ואף לא הסכימה להפחית ולו במספר ימים מהעונש שהוסכם עליו במסגרת ההסדר.

בית המשפט קיבל כאמור את ההסדר, הרשיע את הנאשמים על סמך הודאתם וגזר על שלום דומרני 6 שנות מאסר, ואילו הנאשמים האחרים ירצו כל אחד לפי חלקו עונשי מאסר בין שנתיים לארבע שנים.

במסגרת ההסדר, יודו ויורשעו גם האחים אקריש ונאשם נוסף בתיק אחר שמתנהל נגדם בפרשה זו. עו"ד יריב צרי, פרקליטות מחוז דרום (פלילי): המדובר בעונשים הולמים, אשר מובילים להרחקת הנאשמים מהציבור לתקופות משמעותיות. ההרשעה היום והעונשים שהושתו על הנאשמים הם חלק ממאבק עיקש שמנהלת פרקליטות מחוז דרום יד ביד עם משטרת המחוז הדרומי בפשיעה האלימה והקשה. נזכיר, בפרשיית "בלוק חוסם" הגישה הפרקליטות 12 כתבי אישום נגד 29 נאשמים וגזר הדין היום הינו התשיעי בפרשיה, במסגרתה הורשעו נאשמים רבים ונדונו לתקופות מאסר ארוכות".

הנאשמים שלום דומרני ושלמה בסה הורשעו בעבירות של קשירת קשר לפשע, מספר עבירות של מתן אמצעים לביצוע פשע, עבירות בנשק ומספר עבירות של סיוע לחבלה בכוונה מחמירה. הנאשם אבי ווטורי הורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע ועבירות נשק.

הנאשם רועי בונקר- קשירת קשר לפשע ועבירות נשק. הנאשמים בסה, ווטורי ובונקר הורשעו באישום נוסף בעניין הקלטת המבויימת אותה ביקשו להגיש לבית המשפט, בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, בידוי ראיות ושיבוש מהלכי משפט.

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *