בית חדשות הארץ נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן ביקור את פצועי פיגוע הדריסה מטיילת ארמון הנציב

נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן ביקור את פצועי פיגוע הדריסה מטיילת ארמון הנציב

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן ,ביקרו הבוקר את הפצועים מהפיגוע בארמון הנציב, המאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. לרה״מ נתניהו התלוו מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ומנהל בית החולים פרופ' יורם וייס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "באתי הנה עם שר הבריאות ועם מנהלי בית החולים הדסה לבקר את הפצועים שלנו, את דנה, את עידן ואת לירון. יעל ובר, שהם בטיפולים בשערי צדק, לא רציתי להפריע להם. פגשתי את הפצועים שלנו, דיברתי איתם ועם המשפחות שלהם. קודם כל אנחנו מברכים על הטיפול שהם מקבלים על נתיב ההחלמה שמסתמן. זה מחמם לנו את הלב, בצד הלב שנקרע היום אל מול ההלוויות הבאמת מטלטלות של חיילים, חייל וחיילות שלנו, שנגדעו באיבם.

אני חושב שהדבר החשוב ביותר להבין הוא שאנחנו תחת מתקפה מסוג חדש, מתקפה של מפגע בודד שמקבל השראה והוא מחליט בן רגע לעשות מעשה – במקרה הזה, מעשה של דריסה.

אנחנו נערכים אל מול התופעה הזאת בשלוש דרכים ועוד אחת: הדרך הראשונה זה להרחיב את התשתית הפיזית המונעת. אנחנו הקמנו בשנה האחרונה עמודים, הקמנו בטונדות במפרציות, בטרמפיאדות, גם ביהודה ושומרון וגם בירושלים. הדבר הזה כבר הציל חיים ואתמול ניתנה ההנחיה להרחיב את זה עוד יותר בירושלים וייתכן גם במקומות אחרים.

הדבר השני הוא תשתית מודיעינית מונעת. איך אתה יכול לדעת אם האיש הזה יעשה את זה, איך נדע לאתר אותם מראש? וכאן גופי הביטחון עובדים על זה במרץ שנה שלמה. יש עוד כמה פעולות נוספות שאנחנו עוסקים בהן בימים אלה על מנת להיות במצב ייחודי שאנחנו יכולים לאתר מקרים כאלה מראש – דבר חשוב מאין כמוהו.

הדבר השלישי הוא כמובן ההתערבות המהירה של חיילים ואזרחים. ראינו את זה אתמול עם המאבטח, הקצינה והחיילים שפעלו מהר ועל ידי כך סיכלו אסון גדול יותר. לפעמים מסכלים בכלל את האסון עוד בטרם התרחש.

ואמרתי שיש דבר רביעי, בעיניי הוא הכי חשוב, כשאני ראיתי עכשיו את הפצוע ושתי הפצועות שלנו, זה פשוט לא יאומן, הם אמרו לי דבר אחד: 'ראש הממשלה, אנחנו רוצים לחזור לקורס, אנחנו רוצים לחזור לשירות, אנחנו רוצים להמשיך במשימה שלנו כחיילי צבא הגנה לישראל'. זה הסוד האמיתי של המדינה שלנו ובגלל זה אנחנו ננצח, בגלל זה ניצחנו עד היום".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו: "אני חייב להגיד שההורים, גם כן הם אסירי תודה, כשהם רואים כמונו את השינוי שחל במצבם של הפצועים. הרופאים והצוותים הרפואיים, עומדים שם והם כמובן עושים את המלאכה מסביב לשעון – כל הכבוד"

צילום – קובי גדעון / לע"מ
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd