בית חדשות הארץ שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הנחה לזרז העברת המכללות של צה"ל לירושלים

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הנחה לזרז העברת המכללות של צה"ל לירושלים

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל׳) אודי אדם, סיכם על המיקום העתידי של מתחם המכללות הצבאיות בירושלים ועל פינוי מרבית בסיס גלילות מתחם המכללות החדש יוקם בשטח סמוך ל'כפר השוודי' בדרום העיר, שנמצא כמתאים ביותר מבין כמה חלופות • העתקת המכללות לירושלים עתידה לפנות כ-100 דונמים במתחם גלילות, המהווה את אחד מהמתחמים היקרים בארץ, לטובת הקמת עשרות אלפי מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר ומאות יחידות דיור

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הנחה את מנכ״ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אודי אדם, לזרז את העברת מתחם המכללות החדש  לירושלים והוא יוקם בשטח סמוך ל'כפר השוודי' בירושלים.

משרד הביטחון, באמצעות יחידת מתוו"ה באגף המבצעים והנכסים (אמו"ן) ואגף ההנדסה והבינוי, יחד עם אגף התכנון (מחלקת תשתית ופריסה) ומפקדת המכללות בצה"ל, בחנו בחודשים האחרונים, מספר חלופות להעתקת המכללות הצבאיות לירושלים, בהן: מתחמים באוניברסיטה העברית בהר הצופים, בגבעת רם ועוד. בסיום עבודת המטה, המתחם שנמצא כמתאים ביותר בשקלול כלל מאפייניו (גודל, המבנה הטופוגרפי, זמינות, נגישות, עצמאות ועוד) ממוקם בדרום העיר, סמוך למוסד 'הכפר השוודי' (מעל בית החולים הדסה עין-כרם).

תכנון החלופה הנבחרת יקודם במשותף עם עיריית ירושלים, באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י). המתחם המיועד יאפשר את העתקת המכללות לקמפוס חינוכי חדש ומודרני, שיוקם על פני כ-50 דונמים. בסיס המכללות הצבאיות ממוקם כיום במחנה גלילות על שטח של כ-100 דונמים. העתקת המכללות תפנה את אחת הקרקעות היקרות במדינה, לטובת הקמת עשרות אלפי מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר, מאות יחידות דיור ופארקים לציבור הרחב.

שר הביטחון הנחה לקדם את התהליך מול רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר, על מנת להעמיד את המקורות הנדרשים למימוש הפרויקט.

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *