בית חדשות הארץ הורשע בעלי תפקידים בחברת בנייה בגרימת מוות ברשלנות של עובד בניין

הורשע בעלי תפקידים בחברת בנייה בגרימת מוות ברשלנות של עובד בניין

בית משפט השלום ברחובות הרשיע את זהר משה, אלכסנדר גודס ומג'די ג'בארין  בגרימת מוות ברשלנות של טיטן מולו, אזרח אריתריאה, אשר הועסק כעובד בניין באתר בנייה בגדרה.

מכתב האישום עולה כי בשנת 2010 הועסקו הנאשמים במסגרת פרויקט בנייה בגדרה בשם "בית בכפר". משה הינו מבצע הבנייה, אשר בין היתר כשל להודיע למפקח העבודה האזורי על הפסקת עבודתו של מנהל הבנייה באתר, כך שהעבודה התבצעה ללא מנהל בנייה האמון על בטיחות העובדים באתר. תחת זאת הטיל משה על גודס להיות אחראי על כלל פעילות הבנייה בפועל, ובין השאר הטיל עליו את האחריות לבטיחות העובדים בבניין. הנאשמים המשיכו את העבודה באתר, חרף העובדה כי העובדים לא עברו הדרכה נוכח הסיכונים באתר.

בשלב מסוים הורה גודס למג'די ג'בארין, עובד באתר, לבצע עבודות יציקה מסביב לפיר פנימי בגובה של כ-  11 מטר, ותוך כך להסיר את הגידור מסביב לפיר. בהמשך עזב ג'בארין את המקום מבלי להחזיר את הגידור סביב אזור הפיר. המנוח, אשר לא עבר הדרכה בדבר הסיכונים הקיימים באתר הבנייה וההגנה מפניהם, עלה על שכבת הגבס שכיסתה את הפיר, השכבה נשברה והמנוח נפל דרכה מגובה של כ-4 קומות אל רצפת הבניין.

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר: "בהרשעה שולח ביהמ"ש מסר ברור בדבר אחריות הגורמים המקצועיים, בדרגים השונים, לפעול להגנה על בטיחותם של עובדי הבניין, לספק להם הדרכה, מידע וציוד מתאים, להתריע באמצעים שונים מפני סכנות בשטח ולפעול באופן אקטיבי לשמירה על שלומם של העובדים."

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd