בית חדשות הארץ מתנדבי מד"א באירוע חנוכה לכבוד 120 ילדי עמותת אקדם

מתנדבי מד"א באירוע חנוכה לכבוד 120 ילדי עמותת אקדם

מדי שנה, מסמל חג החנוכה במד"א הזדמנות נוספת לתרום לקהילה בדרכים שונות, ובקרב מתנדבי הנוער של מד"א התכונה כבר רבה וההכנות בעיצומן. בשבוע שעבר נערך בבית ספר מעוז במודיעין-מכבים-רעות, במסגרת פרויקט "מד"א בקהילה", אירוע לכבוד חג החנוכה עבור ילדי עמותת אקדם, הפועלת למען ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי במודיעין-מכבים-רעות. באירוע השתתפו כ-120 ילדים ובני נוער מגיל 5 ועד גיל 21 ובני משפחותיהם. במהלך האירוע מתנדבי מד"א הציגו למשתתפים את מד"א, רכבי האמבולנס והניידת טיפול נמרץ ובני המשפחה של ילדי אקדם אף עברו קורס בסיסי בעזרה ראשונה והחייאה.

האירוע נערך בשיתוף עם מחלקת הצלב האדום במד"א, בהובלתה של חן נטוביץ' מתאמת פעילויות הומניטריות במחלקת הצלב האדום במד"א, שאמרה כי "חלק גדול מהמטרה של אירועים מהסוג זה הוא להפגיש את הילדים ובני הנוער הנמצאים על הרצף האוטיסטי עם מד"א ועם גורמי רפואית חירום באופן מבוקר ולהכיר להם את פעילותנו, על מנת להוריד את מפלס החרדה שהם עשויים לחוש וליצור אצלם תחושת ביטחון. כך, שאם יצטרכו בעתיד טיפול מגורמי חירום יפגשו אותם בחיוך ולא בפחד". במהלך האירוע התקיימה הדלקת נרות חנוכה חגיגית במעמד ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות מר חיים ביבס, מנהל מרחב איילון במד"א אפי בר, יו"ר עמותת אקדם מר מיקי וינקלר, מ"מ ראש העיר מר שלמה פסי, מנהל האגף לשירותים חברתיים מר יעקב אלמוג, ורב העיר מודיעין הרב יעקב צ'יקוטאי. בנוסף השתתפו חברי המועצה מר אלעד שמעונוביץ ומר שמעון גואטה ויו"ר הנהגת ההורים העירונית, מר אמציה דויטש.

ראש העיר מודיעין-מכבים-רעות, מר חיים ביבס: "מודיעין מכבים רעות מזוהה מאוד עם חג החנוכה, מכיוון שכאן ישבה משפחת החשמונאים ומפה יצא הנס של מרד החלשים אל מול החזקים. חוזקה של העיר הוא בהתגייסות תושביה לטובת התושבים החלשים של העיר. אני שמח לראות איך הקהילה במודיעין מכבים רעות, גדולים כקטנים, מחבקת את ילדי אקדם לכל אורך השנה ומביאה חיוך רחב לפניהם. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ולמתנדבים, שתורמים מזמנם רבות לאורך כל השנה ושמצאו זמן גם בחג הזה לקחת חלק בפעילות החשובה הזאת."

מנהל מרחב איילון במד"א, אפי בר: "מד"א רואה חשיבות רבה בהשתתפות בפעילות הומניטארית, בשיתוף אוכלוסיות מיוחדות וחשיפתן למד"א על כל גווניו וצדדיו. אני גאה במתנדבי הנוער של מד"א על שלקחו חלק בפעילות וסייעו לאוכלוסייה זו. אני מודה לראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, על שיתוף הפעולה שאנו זוכים לו מהעירייה ועל השתתפותו באירוע".

יו"ר עמותת אקדם, מר מיקי וינקלר: "אנו מודים למד"א על עריכת הפעילות הזו שיש בה חשיבות גדולה מאוד לילדים ובני הנוער הנמצאים על הרצף האוטיסטי. חשוב כי הם יפגשו בגורמי הרפואה בסיטואציה חיובית ומבוקרת ויפתחו אליהם באופן רגוע ומקצועי. ומעבר לכך, אנו מעריכים את ההשקעה באירוע והפעילות שנעשתה על מנת לשמח את ילדי העמותה"

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "לאורך השנה כולה פועלים מתנדבי הנוער הנפלאים של מד"א ברחבי הארץ ומפזרים מעשים טובים למען הקהילה. אני גאה במתנדבי הנוער שלנו שבחרו בחג האורים כהזדמנות מצוינת לשפוך אור ושמחה. אני מברך כל פעילות מסוג זה ושמח על היוזמות החדשות שצצות, נוגעות באוכלוסיות השונות גם בעתות משמחות ולא כטיפול רפואי ומאחל לכל בית ישראל חג חנוכה שמח ובטוח".

צילום: דוברות מד"א
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *