בית חדשות הארץ אישום: שני אזרחים ישראלים תכננו לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל בדרום

אישום: שני אזרחים ישראלים תכננו לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל בדרום

פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד שני אזרחים ישראליים, מוחמד מסרי ועבדאללה עאייש, אשר תכננו לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים עבדו בסופר מרקט "קינג סטור אלמשהדווי" בבאר שבע ומוחמד מסרי שימש כסגן מנהל הסניף. על רקע הוצאת התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק וכנקמה על כך, וכן בהמשך לתמיכתו של נאשם נוסף בתנועה האסלאמית ובהשתתפותו בעצרת הזדהות עם בכיר התנועה – השייח ראאד סלאח, גמלה בלבו ההחלטה לבצע פיגוע טרור נגד חיילי צה"ל. הנאשם העריך כי תחנת אוטובוס או בסיס צבאי יהוו יעד מתאים להרג חיילים בפיגוע ותכנן לבצע פיגוע באמצעות ירי על החיילים, דריסה או דקירה. לצורך קידום התכנית, שיתף אחד הנאשמים את עבדאללה וביקש את עזרתו באיתור מקום מתאים לביצוע פיגוע. אחד הנאשמים הסכים לבקשה, ואף הסכים ליטול חלק בביצוע הפיגוע, ובכך קשרו השניים קשר ובמסגרת הקשר, נסעו ביחד לאזור ערד ודימונה במטרה לאתר מקום מתאים לביצוע הפיגוע. הנאשמים תרו אחר מקום הנמצא באזור פתוח יחסית, על מנת שלאחר ביצוע הפיגוע יקל עליהם להימלט. בין היתר, בחנו השניים את תחנת המשטרה בערד, ותחנות אוטובוס בצומת ערד ובצומת דימונה.

בנוסף, תכננו הנאשמים להשיג רכב שהורד מהכביש, ששמשם לצרכיי ביצוע הפיגוע, ועל מנת שלאחר הפיגוע ניתן יהיה לשרוף אותו, מבלי להשאיר עקבות ואחד הנאשמים אמור היה לשמש כנהג בעת ביצוע הפיגוע.

כתב האישום מייחס כאמור לנאשמים ביצוע עבירה של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה. בנוסף, מיוחסות לנאשם 1 עבירות בנשק.  

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *