בית חדשות הארץ כתב אישום הוגש נגד תומך דאעש מאכסאל בגין ביצוע עבירות רבות

כתב אישום הוגש נגד תומך דאעש מאכסאל בגין ביצוע עבירות רבות

פרקליטות מחוז צפון הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד ראפת בן עבד אלרחמאן אסעד בן 31 מאכסאל בגין עבירות של הצתה, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סמים לצריכה עצמית

מעובדות כתב האישום שהוגש עולה כי הנאשם תומך ארגון דאעש וקיצוני בעמדותיו הדתיות ורואה עצמו "שומר המוסר" של הכפר.

מהאישום הראשון עולה כי במהלך חודש הרמדאן 2016, ביום 5/7/16, בסמוך לשעה 2:00, נסע הנאשם ברכב בכפרו, אכסאל, יחד עם אחיו , בחורשה בכניסה לכפר הבחין הנאשם במספר נערים ונערות יושבים יחד, שותים אלכוהול וצוחקים  .

הנאשם, אשר סבר כי התנהגות החבורה אינה ראויה וודאי שאינה הולמת את חודש הרמדאן, ביקש מאחיו לסובב את הרכב ולשוב לכיוון החבורה. משהבחינה החבורה בנאשם המתקרב אליהם, ברחו מן המקום והותירו אחריהם את השרפרפים עליהם ישבו, סיגריות, נרגילה ושתייה חריפה. הנאשם אסף את השרפרפים, הנרגילה והסיגריות שנותרו במקום והעלה אותם  באש , זאת על מנת למנוע מהם לשוב למקום ולחזור על מעשיהם. כן שפך הנאשם את האלכוהול שנשאר במקום. הנאשם ביצע את ההצתה  כיון שהתנהגותם של צעירי כפרו לא מצאה חן בעיניו.

בנוסף, מהאישום השני עולה כי במטרה לצאת את הארץ לסוריה ולחבור לחבריו שם, קשר הנאשם קשר  עם חברו מוחמד יאסין  -שברח לפני מספר שנים במהלך חופשה ממאסרו  לסוריה, שם הוא נלחם  לעיתים, לצד  הצבא החופשי, כנגד משטר.

הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

תמונת ארכיון
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *