בית חדשות הארץ נשיא המדינה נפגש עם חברי הקהילה הלה״טבית המשרתים בצה״ל בסדיר ובמילואים

נשיא המדינה נפגש עם חברי הקהילה הלה״טבית המשרתים בצה״ל בסדיר ובמילואים

חברי הקהילה הלה״טבית המשרתים בצה״ל בסדיר ובמילואים, הגיעו היום (חמישי) למפגש עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לשיח על שירותים בצה״ל ועל אופי השירות הייחודי להם.

המשתתפים הביעו דאגתם לאור האמירות הקשות שחוזרות ונשנות באחרונה כנגד הקהילה והביעו את תקוותם כי צה״ל ימשיך ויהווה מקום בטוח ומאפשר עבור הקהילה וכי אמירות מסיטות ובוטות כנגד חברי הקהילה כגון אלו שנשמעו, יוקעו ויוקצו.

״יקיריי ויקירותיי, זה מפגש חשוב ומשמעותי מאוד עבורי,״ אמר הנשיא. ״אנחנו יכולים לאחוז בהשקפת עולם שונה באשר לנושאים רבים, לאהוב בדרך שונה, לחיות בדרך שונה, אבל דבר אחד משותף לכולנו והוא האהבה הגדולה שלנו לצה״ל ולכוחות הביטחון.״

״צה״ל הוא אי של שפיות בהרבה מובנים,״ סיפר אחד הקצינים שהשתתפו בפגישה וחלק עם הנשיא את מהלך השירות שעבר עד כה על קשייו ואתגריו. ״אנחנו מרגישים שהכשרה ייעודית למפקדים הפוגשים בחברי הקהילה על הסוגים השונים שבה, יכולה להוות שינוי אמיתי בטיפול במתגייסים להט״בים.״

המשתתפים סקרו את הפעילות של הקהילה עם כוחות הביטחון בין היתר במאבק למען משפחות שכולות גאות, אימוץ חיילים בודדים על ידי משפחות גאות וכן הקמפיין ״פי שתיים גאווה״ המבקש להכפיל את מספר המשרתים בצה״ל. בפגישה לקחו חלק אפרת טילמה, סגל קצונה מתנדב במוקד 100, עומר נחמני, יו״ר תנועת גאווה כחול לבן, מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית וענת ניר חברת הועד המנהל של האגודה למען הלהט״ב.

קרדיט צילום: מארק ניימן/לע"מ
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *