מודעות פרסומת

בית חדשות הארץ הוקמה חממה חדשנית לגידול קאלות צבעוניות על מצע מנותק

הוקמה חממה חדשנית לגידול קאלות צבעוניות על מצע מנותק

במהלך השבועות האחרונים עומלים הצוותים המקצועיים של חברת טוף מרום גולן על הקמת חממה ייחודית לגידול פרחי קאלה על מצע מנותק במשק וינברג שבמושב ערוגות.

פרחי הקאלות מבוקשים מאוד בשווקים ובורסות הפרחים בחו"ל, פורחים בעיקר בימי החורף  בין החודשים דצמבר למאי, מדובר בצמח בעל קנה שורש ממשפחת הלופיים, שמוצאו בחבל הקייפ בדרום אפריקה, זן שאוקלם בישראל וכאשר הוא משווק בימי החורף הקרים של אירופה, קיים יתרון שיווקי בעל ערך גדול למגדלים הישראלים.

מדובר בשיטת גידול חדשה לגידול קאלות צבעוניות, פרחים הזקוקים לטיפול קפדני ועדין, שעד כה גודלו בארץ באדמה כבדה וחומה, עשירה בקומפוסט ובהשקיה נדיבה במיוחד.

במשק וינברג בחנו בשלוש השנים האחרונות את שיטות הגידול השונות, בתמיכה וסיוע של אבי מעוז מטוף מרום גולן והשנה החליטו להרחיב את הפעילות ולהקים חממה של 8 דונם ולגדל את הפרח באמצעות מצע מנותק. היתרון הגדול הינו, שבדרך זו ניתן לשמור על הפקעות של הקאלה הצבעונית הנחשבות ליקרות במיוחד לשם שימוש חוזר בעונה הבאה. "כאשר הגידול מתבצע באמצעות מצע מנותק, אחוז גבוה מאוד מהפקעות נשמר ולא נפגע בתהליך הוצאתם מהקרקע" הסביר אבי מעוז.

בהמשך פיתוח של תערובות ייחודיות לסחלבים ולרקפות, פיתחו לאחרונה במעבדות המחקר של טוף מרום גולן, תערובת המותאמת לגידולי פקעות, מצע אודם שאינו נדבק לפקעת ומותאם מאוד לגידול גאופיטים (פקעות) "המצע רך מספיק בכדי לא לפגוע בפקעת הפרח ומאפשר להגיע אליה ללא כלים מכנים העלולים לפגוע בפקעת ואף אינם נדבקים אליה וכך לשמור על שלמות ואיכות הפקעת" ציין מעוז.

צילום – טוף מרום גולן
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *