מודעות פרסומת

בית חדשות הארץ נשיא המדינה קיבל לידיו היום את כתב האמנה של שגריר טורקיה בישראל

נשיא המדינה קיבל לידיו היום את כתב האמנה של שגריר טורקיה בישראל

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין קיבל לידיו היום (שני) את כתב האמנה של שגריר טורקיה בישראל Mekin Mustafa Kemal Okem, במסגרתו לא הוצב שגריר טורקי בישראל במשך שש שנים.

בתחילת הטקס נוגן המנון טורקיה ברחבת הקשתות של בית הנשיא ולאחריו הציג שגריר טורקיה את אנשי משלחתו, רעייתו ושני בניו בפני נשיא המדינה. "כבוד השגריר, אני מבקש לפתוח ולהביע את תנחומיי לעם הטורקי, לנפגעי מתקפת הטרור באיסטנבול, ולבני המשפחות שאיבדו את יקיריהם." אמר הנשיא בפתח דבריו והוסיף: "חיי אדם הם ערך מקודש. טרור הוא טרור הוא טרור בכל מקום בו הוא פוגע, בריסל, פריס, איסטנבול, ירושלים או קהיר. זוהי חובתנו לעמוד איתנים יחד מול האיום הנורא הזה".

"היום הוא רגע היסטורי של ממש", המשיך הנשיא בדבריו ואמר: "אני רוצה להביע את הערכתי לנשיא ארדואן ולהודות לו שוב על הסיוע שהגישה טורקיה במאבקנו בשריפות שהשתוללו בישראל בחודש שעבר. לידידות בין המדינות שלנו היסטוריה עשירה, ואני מקווה שהפיוס והמינוי של שגרירים חדשים, יפתחו דף חדש ומבטיח ביחסינו. עלינו לעבוד יחד על מנת לקדם את קשרינו הכלכליים והמסחריים וכן את שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה כמנוע ממשי לצמיחתה של הידידות שלנו."

"אדוני השגריר כפי שאתה יודע, המזרח התיכון משתנה", הדגיש הנשיא ואמר: "עלינו למצוא את הדרך לחזק את הקולות הקוראים לשלום ויציבות. עלינו לחזק את המכנה המשותף לנו. כאשר שוחחתי עם הנשיא ארדואן, דנו במצב ברצועת עזה. אני רוצה להודות לו על המחויבות שהביע לסיוע בהשבת אזרחי ישראל, וגופות חיילינו המוחזקים בידי חמאס. ישראל – כמו טורקיה, רואה חשיבות רבה בשיקום חייהם של אזרחים החיים בעזה, שיקום התשתיות, הכלכלה, האנרגיה, המים ועוד. יש לעשות זאת בשיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית. זו דרך חשובה נוספת באמצעותה ניתן להוכיח שאנו יכולים לחיות יחד באזורנו.

ישראל וטורקיה חולקות שאיפה לשלום ושגשוג עבור כל העמים במזרח התיכון. זו זכות וזהו כבוד עבורנו לקבל את פניך כשגרירה של טורקיה, כאן בישראל. ברוך הבא".

שגריר טורקיה בישראל: "זהו כבוד גדול עבורי להגיש היום את כתב האמנה שלי לנשיא מדינת ישראל ולהתחיל את כהונתי כשגריר בישראל. אני אסיר תודה על קבלת הפנים החמה לה זכינו אני ומשפחתי מאז שהגענו. זוהי אכן התחלה חדשה ביחסינו הבילטראליים ובחידוש הקשרים בין המדינות שלנו אשר ידעו כבר ימי שיתוף פעולה פורה בעבר.

נשיא טורקיה וראש הממשלה הסמיכו אותי לחקור כל זווית אפשרית לשיתוף פעולה בין המדינות ובכוונתי לעשות זאת באופן יסודי. אנחנו יכולים להתגבר על כל אתגר יחד עם ישראל כידידה קרובה. אנחנו מקווים ששיתוף הפעולה הזה ביננו יסייע גם לעמים אחרים ובמיוחד לרשות הפלסטינית."

בפגישתם שב וביקש הנשיא מהשגריר להעביר את תקוות ישראל כי חידוש היחסים יקדם את שחרורם של האזרחים הישראלים השבויים ושל חיילינו אורון שאול והדר גולדין ז״ל המוחזקים בידי חמאס בעזה, לקבר ישראל. הנשיא והשגריר הודו לד"ר יוסף צ'חנובר אשר הגיע למעמד הגשת כתב האמנה, על חלקו המשמעותי בהובלת הפיוס בין טורקיה לישראל.

בסיום הטקס חתם שגריר טורקיה על ספר האורחים, ולאחר מכן נוגנה "התקווה".

קרדיט צילום: מארק ניימן/לע"מ
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *