בית חדשות הארץ לא שקט בגבולות: תקריות ירי בגבול הצפון והדרום

לא שקט בגבולות: תקריות ירי בגבול הצפון והדרום

לא שקט בגבולות. חייל צה"ל מחטיבת גולני נפצע היום (רביעי) בשעות הצהריים באורח קל לאחר שנורה מרכב חולף שנע לאורך הגבול בשטח לבנון. החייל היה באותה שעה בפעילות עם לוחמים נוספים מהחטיבה, סמוך לגדר הגבול באזור רכס רמים שבגליל העליון.

צילום: המרכז הרפואי זיו
צילום: המרכז הרפואי זיו

למקום הוקפצו כוחות גדולים וצוות רפואי אשר העניק לו טיפול בשטח והעביר אותו להמשך טיפול בבית החולים זיו בצפת. ד"ר חזונוביץ אלכסנדר, רופא בחדר המיון של המרכז הרפואי זיו בצפת התייחס לפציעתו של החייל ואמר: "החייל הגיע לבית החולים בשעה רבע ל- 14:00 לבית החולים זיו. החייל בן 21 פצוע בכף יד ימין, הוא קיבל טיפול רפואי אנטיביוטי ולפי הצילום יש לו כמה רסיסים בכף יד. חוץ מזה אין לו פציעות נוספות".

ד"ר חזן דני כירורג בבית החולים זיו אמר כי "התקבל חייל פצוע רסיס בגפה ימנית, בוצע טיפול באנטיביוטיקה והוא מופנה להמשך טיפול במחלקת אורתופדיה".

צילום: המרכז הרפואי זיו
צילום: המרכז הרפואי זיו

בתגובה כוח צה"ל פתח בירי לעבר המכונית הלבנונית ממנה בוצע הירי לעבר לוחם צה"ל וזוהתה פגיעה מדויקת ברכב המחבלים. בצה"ל פתחו בחקירת המקרה ובמקביל הועלתה הכוננות בגזרה ועובו הכוחות. תושבים באזור הונחו שלא להתקרב לגדר.

ראש מועצת מטולה, דוד אזולאי, התייחס לתקרית ואמר: "בסך הכול אנחנו בשגרה כמעט מלאה. מטולה מוקפת בגבול הבינלאומי עם לבנון משלושה צדדים. מעבר להנחייה שניתנה לא להסתובב בסמוך לגבול, רק תושבי הבתים הצמודים לגבול בצדה הצפוני, המערבי והמזרחי של המושבה מוגבלים מעט בתנועה. תושבים אלו יכולים לצאת רק לצד הפנימי של חצרות הבתים שלהם ולא לצד החיצוני שפונה לגבול. לצערי אנחנו די מורגלים באירועים כאלה. לא מזמן היה כאן ירי מנשק קל לעבר מוצב הסמוך ליישוב. מטולה ממשיכה בשגרה שלה ואני מאמין שבעוד כמה שעות היא תחזור לשגרה מלאה".

בלבנון הכחישו את הדיווח על ירי שבוצע משטחם ובכלי התקשורת בלבנון אף דיווחו כי חייל צה"ל נפגע כתוצאה מירי של חבריו.

האירוע בגבול הצפון מתרחש יממה לאחר תקרית ירי נוספת שאירעה אמש בגבולה הדרומי של המדינה. נמר בסאם אבו עמאר בן 15 תושב היישוב לקיה שבדרום נורה על ידי לוחמי משמר הגבול המצרי בעת שעבד יחד עם אביו, איש אחזקה שעובד עבור חברה במשרד הביטחון, אשר ביצעו עבודות לאורך גדר הגבול עם מצרים. הירי שבוצע לעבר אבו עמאר הסתבר כירי קטלני. הוא פונה אל בית החולים סורוקה במצב קשה אך מצבו הדרדר במהרה ומותו נקבע בבית החולים. בצה"ל לא הגיבו בפעולה התקפית מאחר והעריכו כי מדובר בירי תועה ולא בפיגוע על רקע פחע"י.

בישראל פתחו בחקירה מעמיקה מול הרשויות במצרים בכדי להבין מי ביצע את הירי ומה הייתה הסיבה לכך.

נמר בסאם אבו עמאר שנהרג בגבול מצרים
נמר בסאם אבו עמאר שנהרג בגבול מצרים
facebook telegram twitter whatsapp youtube write
output_fkjadd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *